Fotografia ślubna: jak uchwycić piękno obrączek w kadrze?

Zdjęcia obrączek ślubnych są ważnym aspektem fotografii ślubnej. Poza tym, że klienci płacą za nie dużo gotówki, są ważni ze względu na ich znaczenie jako symbol ich związku. W związku z tym opowiadają historię z dnia ślubu, która nie ma sobie równych pod względem innych szczegółów ślubnych, takich jak buty panny młodej, nawet bukiet i podwiązka.

oferujemy jacob

Dawno minęły czasy nudnych zdjęć! Klasyczne ujęcie pierścieni nad planem dnia ślubu z ich nazwiskami i datami w tle jest przesadzone…. I pokazanie zbliżenia pary trzymającej się za ręce, odsłaniając ich pierścienie, jest trochę nudne. Nadszedł czas, aby myśleć kreatywnie. Nadszedł czas, aby skorzystać przy okazji zdjęć wszystkie umiejętności fotograficzne, techniki i wiedzę, które wykorzystujemy w innych aspektach naszej fotografii. Naprawdę, nadszedł czas, aby pomyśleć o obrączkach ślubnych, tak jak myślisz o narzeczonych, ponieważ chcesz dostarczać ujęcia tych przedmiotów za pomocą:

  • kreatywnego światła
  • interesujących kompozycji
  • klimatycznego otoczenia

Oto kilka wskazówek na temat tego, jak uzyskać lepsze zdjęcia obrączek ślubnych.

1) Użyj obiektywu makro!

Obiektywy makro nie są najtańszymi obiektywami, zwłaszcza jeśli weźmiesz pod uwagę fakt, że możesz ich używać tylko przez jeden lub dwa zdjęcia w ciągu całego dnia, ale bardzo ważne jest, aby wybrać jeden z nich, jeśli rozważasz dodanie dobrych zdjęć pierścieniowych do swojego portfolio fotografii ślubnej.

2) Użyj ręcznego ustawiania ostrości i rób wiele zdjęć

W tej sytuacji trudno będzie polegać na automatycznym ustawianiu ostrości, ponieważ nie jest wystarczająco dokładna aby odpowiednio uchwycić obrączki ślubne . Przyzwyczajaj się do ręcznego ustawiania ostrości, rób wiele zdjęć i upewnij się, że powiększasz obraz, sprawdzając obrazy na ekranie LCD, aby upewnić się, że skończy się ostatecznie ostrym, doskonałym ustawieniem ostrości. Nie ma nic gorszego niż świetny zestaw ujęć – bez odpowiedniej ostrości.

3) Użyj dodatkowego ostrzenia w Photoshopie

Nie zapomnij „oszukać” trochę i wyostrz pierścienie w Photoshopie, aby dać im dodatkowy klimat i jakość.

5) Znajdź odbicie

Znajdź i wykorzystaj odbicia, aby stworzyć pionową symetrię i zwiększyć zainteresowanie fotografowanym obiektem. Może Ci się do tego przydać:

  • szklany stół
  • granitowy blat
  • fortepian
  • inna powierzchnia odbijająca

5) Znajdź interesujące oświetlenie

Często zdarza się, że można znaleźć ciekawe oświetlenie, podłączając zestaw oświetlenia w holu recepcyjnym i wykorzystując światła umieszczone przy ścianie lub otaczające stoły lub drzewa. Upewnij się, że nie używasz bezpośredniej lampy błyskowej (najlepiej rób zdjęcia za pomocą lampy wideo), ponieważ nie chcesz, aby oświetlenie tła zostało wymazane.

6) Znajdź zrównoważone tła

Symetria i równowaga są kluczem do niektórych rodzajów zdjęć obrączek. Ponieważ masz do czynienia z tak zawiłymi szczegółami, najmniejsze przesunięcie może zniszczyć cały kadr. Na przykład, jeśli obraz ma fokus bezpośrednio w środku, upewnij się, że wszystko w 100% jest wyrównane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>