Franczyza jako osobna działalność poza etatem – czy to możliwe?

adorf-brandz

Osoby, które poszukują pomysłu na własną firmę, często są niezadowolone z pracy na etacie, a jednocześnie nie są gotowe, aby postawić wszystko na jedną kartę i rzucić sprawdzone zatrudnienie na rzecz rozwijania własnego biznesu. W przypadku franczyzy ryzyko porażki jest o wiele mniejsze, dlatego warto rozważyć taki sposób prowadzenia działalności.

 

Franczyza polega na prowadzeniu działalności pod skrzydłami sprawdzonej i znanej marki, która cieszy się dużym zaufaniem klientów. To świetne rozwiązanie dla osób, które nie mają własnego pomysłu na biznes, ale jednak chcą rozwijać się w biznesie, a niekoniecznie mają ochotę spędzić kolejne lata na etacie. Franczyza nie wymaga wielkiego wkładu własnego czy świetnego pomysłu na biznes. Franczyzobiorca dostarcza wszelkie know-how, dzięki czemu franczyzobiorca nie musi budować biznesu od podstaw.

Nie zawsze da się połączyć franczyzę z etatem

Czy możliwe jest jednoczesne prowadzenie franczyzy i praca na etacie? Wszystko zależy od tego, jak bardzo absorbujący jest nasz etat i ile mamy czasu wolnego. Wiele osób prowadzi własną działalność obok pracy etatowej i doskonale sobie radzą. Muszą mieć jednak bardzo dobrze zorganizowany czas. Pracując w dwóch miejscach trzeba mieć również świadomość, że bardzo ograniczy to nasz czas wolny. Kto jest zainteresowany franczyzą, powinien spróbować tego rodzaju działalności przy pracy etatowej. Jeśli okaże się, że biznes będzie dobrze się kręcił, wtedy można zrezygnować z etatu i poświęcić się w stu procentach tej działalności, w której zyski będą wyłącznie dla nas. Oczywiście, w kwestii zysków trzeba mieć świadomość, że pewną ich część trzeba w przypadku franczyzy co miesiąc przekazywać franczyzodawcy. Jest to pewnego rodzaju zapłata za to, że umożliwia on działanie pod swoją nazwą, dostarcza wszystkich niezbędnych mechanizmów i strategii działania firmy, a także wspiera w praktycznie wszystkich kwestiach. Jeśli jednak działalność franczyzowa będzie dobrze sobie radzić, comiesięczne opłaty nie powinny być zbyt dużym obciążeniem dla franczyzobiorcy.

Niewiele decyzji można podjąć samodzielnie

Każdy franczyzobiorca musi liczyć się z tym, że decydując się na taki rodzaj działalności jest zdany na decyzje i zarządzenia franczyzodawcy. Dostarcza on nie tylko pomysłu na biznes, ale również wiele innych uregulowań, do których trzeba się stosować. Właściciel biznesu franczyzowego nie ma więc dużej decyzyjności i jest niejako zdany na realizowanie decyzji innych. Jednak w przypadku osób, które dopiero wypływają na szerokie wody biznesu, jest to okazja do tego, aby się wiele nauczyć. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o franczyzie i poznać firmy, które w taki sposób współpracują z potencjalnymi franczyzobiorcami, zajrzyj na https://franczyzawpolsce.pl/baza-sieci. Można tu znaleźć nie tylko sprawdzoną bazę firm franczyzowych, ale również sporo informacji, porad i ważnych wiadomości, dzięki którym o wiele łatwiej będzie wejść w ten biznes i rozwijać się w nim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>