Jak oszczędzisz na eksploatacji sprzętu biurowego?

137162

Choć w wielu firmach podstawą ich funkcjonowania są specjalistyczne sprzęty czy maszyny, nie należy również zapominać o sprzęcie biurowym. Jest on bowiem niezbędny w każdej branży. Dobrze działające komputery, drukarki czy kserokopiarki znacznie ułatwiają codzienną pracę. Warto więc zadbać o ich jakość i niezawodne działanie.

 Wiele firm stara się ciąć koszty wszędzie, gdzie to tylko możliwe. Dlatego też nie przykładają wielkiej uwagi do jakości sprzętu biurowego. Oszczędzanie w tym zakresie może jednak przynieść jedynie pozorne i krótkotrwałe korzyści. Im mniej wydamy na sprzęt, tym więcej trzeba będzie później zapłacić za jego naprawę.

Słabej jakości urządzenia, pochodzące od mało znanych producentów, mają to do siebie, że często się psują i to w najmniej oczekiwanym momencie. A zepsuta drukarka w każdej firmie może spowodować spore problemy. Jeśli drukowanych jest wiele stron codziennie – umowy, dokumenty księgowe czy inne ważne pisma – nawet krótkotrwały przestój jest sporym problemem dla pracowników, którzy nie mogą spokojnie wykonywać swoich codziennych obowiązków.

Nie należy oszczędzać na jakości urządzeń biurowych

Oszczędzanie na sprzęcie biurowym nie powinno więc polegać na zakupie słabej jakości urządzeń. Niższych kosztów można natomiast poszukać w przypadku eksploatacji urządzeń biurowych. Dobrym rozwiązaniem jest hurtowy zakup wszystkich elementów, takich jak papier do drukarek, tusze czy tonery – przy większych zakupach można w sklepach ze sprzętem biurowym liczyć na spore rabaty.

A przy tym zawsze mamy pewność, że gdy skończy się papier czy tusz, będzie można je szybko i sprawnie wymienić bez konieczności wcześniejszego robienia zakupów. Najlepiej, jeśli za każdym razem korzysta się z tego samego sklepu, dzięki czemu można również liczyć na różnego rodzaju rabaty oferowane stałym klientom.

Warto znaleźć szybką i niedrogą firmę serwisową

W poszukiwaniu oszczędności warto również poszukać dobrego serwisu, który niedrogo, szybko i sprawnie zajmuje się naprawą i serwisowaniem urządzeń biurowych. Właściciele firm z Warszawy i okolic mogą skorzystać z usług http://xeroserwis.pl/. Firma oferuje bardzo konkurencyjne ceny oraz usługi na najwyższym poziomie. Każdy właściciel przedsiębiorstwa powinien zadbać o to, by mieć sprawdzonego serwisanta. Pomoże to zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale również czas.

Dzięki temu nie trzeba za każdym razem, gdy zepsuje się sprzęt, poszukiwać dobrego fachowca. Będzie on zawsze pod ręką. Dobre firmy serwisowe są do pełnej dyspozycji klienta, a ich pracownicy bez problemu dojeżdżają do siedziby jego firmy i naprawiają sprzęt na miejscu. W poszukiwaniu dobrego punktu serwisowego warto brać pod uwagę nie tylko ceny usług, ale również ich jakość i  szybkość realizacji. Gdy psuje się niezbędny sprzęt biurowy, każdemu zależy bowiem na tym, aby naprawić usterki jak najszybciej. Każdy przestój w funkcjonowaniu biura jest bowiem stratą nie tylko czasu, ale również pieniędzy.

 

 

1 Komentarz

  1. Marek pisze:

    Oszczędzanie należy zacząć od mądrego wyboru drukarki. Nie warto kupować sprzętu tańszego, by później dołożyć z nawiązką na tusz czy toner. Ja kupuję tonery HP za max 30zł sztuka, i drukuję nim ponad 1000 stron, a znajoma ma drukarkę która oryginalnym tuszem za 50zł nie wydrukuje nawet 200 stron. Cóż, kupiłą tańszą drukarkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>