Jakie warunki musi spełniać hala pod wynajem pomieszczeń biurowych?

full

Nowoczesne hale stalowe cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród firm, które poszukują pomieszczeń magazynowych czy zaplecza logistycznego. To także dobre rozwiązanie dla firm, którym zależy na pomieszczeniach biurowych. Jest zdecydowanie tańsze niż wynajmowanie biur w tradycyjnych biurowcach.

Wynajem powierzchni biurowej w hali to dobre rozwiązanie szczególnie w przypadku mniejszych firm, które dopiero startują w biznesie i potrzebują ograniczyć początkowe koszty. Pomieszczenia biurowe w hali są zdecydowanie tańsze niż ich odpowiedniki w biurowcach. Co więcej, nie ma również problemu ze znalezieniem ciekawej oferty, dopasowanej do indywidualnych potrzeb konkretnego klienta. Zanim jednak zdecydujemy się na wynajem powierzchni w hali, warto dokładnie wiedzieć, czego oczekujemy od przestrzeni na co zwracać podczas oglądania konkretnej hali.

Lokalizacja ma spore znaczenie

Aby hala była dobrym obiektem na wynajem pomieszczeń biurowych, powinna znajdować się w dobrej lokalizacji. Wiele hal w przestrzeni miejskiej możemy znaleźć w dzielnicach przemysłowych, gdzie skupiony jest większy i mniejszy biznes. To dobre rozwiązanie dla firm, którym zależy na sprawdzonej lokalizacji i dobrym dojeździe do siedziby firmy. Warto też zwracać uwagę na to, jakie jest otoczenie hali. Jeśli zależy nam na cichym i spokojnym biurze, a wokół hali ze wszystkich stron znajdują się dosyć głośne zakłady produkcyjne, lepiej zrezygnować z takiej lokalizacji. Codzienne przebywanie w hałasie nie jest dobre dla zdrowia, a pracownicy biurowi mogą mieć dodatkowo problemy z koncentracją i skupieniem.

Niezbędne parametry techniczne

Hala przeznaczona na pomieszczenia biurowe musi również spełniać wszystkie wymogi techniczne i być wykonana zgodnie z przepisami budowlanymi. Jej wnętrze musi być ogrzewane lub musi być możliwość zainstalowania odpowiedniego ogrzewania. Na uwagę zasługuje również liczba okien. Niektóre hale są tak wykonane, że mają niewiele okien umieszczonych wysoko pod sufitem. Takie miejsce nie nadaje się na pomieszczenia biurowe, gdyż nie zapewnia odpowiedniej ilości światła w pomieszczeniu. Owszem, można postawić jedynie na sztuczne oświetlenie, nie jest ono jednak korzystne z perspektywy ergonomii i komfortu w miejscu pracy, a także jest sprzeczne z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy. Pracownicy biurowi muszą mieć bowiem podczas pracy dostęp do światła dziennego. Aby hala sprawdziła się jako pomieszczenia biurowe, powinna być również właściwie wentylowana, zabezpieczona przed przeciągami i wilgocią, a także musi dawać możliwość swobodnej aranżacji wnętrza. Chodzi o to, by każdy właściciel firmy mógł tak sobie zaplanować pomieszczenia, aby jak najlepiej odpowiadały firmowym potrzebom. W poszukiwaniu dobrego wykonawcy nowoczesnych hal stalowych warto zajrzeć na www.rexbud.com.pl/. Doświadczona firma budowlana, profesjonalni pracownicy i wiele już zrealizowanych inwestycji to gwarancja, że każda następna hala będzie wykonana zgodnie ze wszystkimi wymogami.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem www.rexbud.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>