Jaki język obcy wybrać do nauki?

girl-2771936_640Znajomość języka obcego należy do tych kompetencji, które są uniwersalne, bez względu na branże oraz skomplikowanie powierzonych zadań. Jaki jednak wybrać język, aby uzyskać jak najwięcej korzyści?

Wybieraj to, co znane

Najłatwiejszy i najprzyjemniejszy będzie ten język, z którym mieliśmy już styczność. Może to być zarówno kontynuacja nauczania szkolnego, jak i chęć zdobycia wiedzy lingwistycznej w związku z wakacjami, które odbyliśmy w dalekich krajach. O wiele łatwiej przychodzi nam poznawanie tego, co już raz usłyszeliśmy, bez względu na to, czy na pewno zrozumieliśmy sens. Dlatego jeśli przez jakiś czas pracowaliśmy za granicą np. w Berlinie, dobrym rozwiązaniem jest nauka języka niemieckiego. W ten sposób nie startujemy z pozycji laika i mamy większy zapał to szlifowanie kompetencji językowych.

Ucz się języka, który uważasz za fajny

Jeśli jakiś język wydaje Ci się po prostu fajny bądź zawsze miałeś ochotę go poznać, nie krępuj się i zacznij jego naukę już teraz. Może się bowiem okazać, że bezwarunkowa miłość ma poparcie w talencie. Co więcej, o wiele łatwiej uczymy się czegoś, co wydaje nam się interesujące i co darzymy sympatią. Dlatego warto wybierać języki, które po prostu podobają nam się, gdyż np. usłyszeliśmy je na wakacjach.

Wybierz język przydatny na rynku pracy

Nie ma języka, którego posługiwanie się nic Ci nie da. Niemniej, istnieją na rynku pracy języki, które dają więcej możliwości niż inne. Obecnie angielski jest wręcz obowiązkowy na wielu stanowiskach. Nikogo nie zaskoczy znajomość tego języka, gdyż jest on wymagany. Im jednak bardziej niszowe są nasze zdolności lingwistyczne, tym większymi specjalistami się stajemy. Szczególnie pożądane są obecnie języki azjatyckie (japoński, chiński), ale również wymarłe bądź wymierające (np. hebrajski). Praca uzyskana dzięki niszowym językom będzie z pewnością nie tylko bardziej ekscytująca, ale i lepiej płatna.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>