Kolega z pracy odchodzi na emeryturę? Sprawdź te inspiracje prezentowe!

Wiele osób chce uświetnić odejście wartościowego kolegi na emeryturę. Oto kilka przemyślanych sposobów na to jak poprzez odpowiednio dobrany upominek życzyć współpracownikowi wszystkiego dobrego na emeryturze.

oferujemy artyferia

Sentymentalne prezenty emerytalne.

Albumy ze zdjęciami, kolekcje notatek od klientów lub współpracowników są często najbardziej znaczącymi prezentami emerytalnymi. Podczas gdy sentymentalne dary wymagają pewnego wysiłku, mogą być naprawdę docenione przez emeryta. Odbiorcy prezentów wszelkiego rodzaju uwielbiają prezenty sentymentalne, które przypominają o dawcy i związku, jaki dawca ma z odbiorcą. Koledzy z pracy powinni skupić się na prezentach, które są przykładami relacji, które mieli i będą mieć nadzieję, że nadal będą mieli do czynienia z osobą przechodzącą na emeryturę. Badania pokazują, że odbiorca nie tylko dobrze je odbiera, ale może to również wzmocnić związek między dawcą a odbiorcą pre4zentów. Sporo sentymentalnych inspiracji można znaleźć na: artyferia.pl

Śmieszne prezenty emerytalne

Emeryci mają już mnóstwo zgromadzonych dóbr, ale prawie każdy docenia zabawne nowe doświadczenie i związane z tym prezenty. Badania sugerują, że dary empiryczne są lepsze niż dary materialne. Oznacza to, że zamiast dać złoty zegarek, lepiej dać bilet na koncert, a jeszcze lepiej byłoby dać dwa bilety i iść z odbiorcą, emeryt wtedy nie tylko doceni samo doświadczenie, ale będzie się też mieć szansę stworzyć silniejszą więź z tą osobą.

Społeczne prezenty emerytalne

Dla niektórych osób przejście na emeryturę może być związane izolacją i samotnością. Weź pod uwagę zaproszenie towarzyskie z prezentem, takie jak oferta na kawę, obejrzenie filmu lub wzięcie udziału w wydarzeniu sportowym. Zamiast kupować im materialny prezent, daj im dar czasu – konkretnie swojego czasu. Przejście na emeryturę oznacza całkowitą zmianę codziennej rutyny, która obejmuje codzienne rozmowy ze współpracownikami każdego dnia. Zaangażuj się w regularne spędzanie czasu z kimś, kto przechodzi na emeryturę, a pomożesz tej osobie dostosować się do nowego życia.

Hobbystyczne prezenty emerytalne

Jeśli wiesz, co planuje zrobić emeryt po opuszczeniu firmy, możesz dostosować swój prezent do hobby lub planów emeryta. Subskrypcje publikacji lub członkostwo w organizacjach, wydarzeniach kulturalnych lu zaproszenie na zajęcia, którymi emeryt wyraził zainteresowanie, np. zdobywanie wiedzy technicznej, uczenie się nowego języka, malowanie, rzeźbienie – nawet skoki spadochronowe lub wspinaczka – wszystko są to dobre pomysły. Osoba odchodzi na emeryturę z pracy, a nie z życia. Warto postarać się o jakieś ekscytujące nowe doświadczenie dla tej osoby.

Prezenty emerytalne w odniesieniu do branży

Prezent emerytalny może odnosić się do dziedziny, w której się pracowało. Prezent może odnosić się do rzeczy, które emeryt utworzył, kupił lub sprzedał w pracy lub wielu osobom, którym pomógł w pracy. Różne branże mogą być brane pod uwagę, dzięki czemu prezent jest bardziej związany z odbytą karierą, na przykład, jeśli pracowało się w lotnictwie, prezent może być modelem samolotu, który ktoś pomógł zbudować. W budownictwie może to być nowy zestaw narzędzi z grawerowaną dedykacją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>