Masz ochotę na nowe futro? Podpowiadamy jak kupować!

oferujemy korczakJeśli masz obsesję na punkcie gwiazd starego Hollywood lub po prostu pragniesz stylowego sposobu na to by było ci ciepło przez całą zimę, prawdopodobnie marzysz o tym, żeby wślizgnąć się we własny futrzany płaszcz. Kupno futra może być trudną decyzją, ponieważ musisz wziąć pod uwagę czynniki takie jak koszt, pogodę, a przede wszystkim, to czy chcesz kupić prawdziwe czy sztuczne futro.

Sposób wyboru futra zależy od tego, czy chcesz by to było:

 • nowe futro

 • futro w stylu vintage

 • sztuczne futro.

Postawiłaś na nowe? Przede wszystkim określ swój budżet. Futro to element inwestycyjny, zwłaszcza jeśli kupujesz nowe i tak znamienitych producentów jak korczakisyn.com. Nawet niedrogie nowe futro może kosztować tysiące! Jeśli nie chcesz wydawać tak dużo pieniędzy, nie oznacza to, że nie możesz kupić futra. Vintage i sztuczne futra są łatwo dostępne w niższych cenach.

Aby kupić nowe futro:

 • Sprawdź online dobre oferty, ale uważaj na oszustwa. Jeśli jakaś oferta wydaje się być zbyt piękna, aby mogła być prawdziwa, nie wierz w nią.

 • Spróbuj odwiedzić przykładowy salon, jeśli możesz. Nie jest to opcja dla wszystkich, ale takie miejsc mogą być doskonałym miejscem na zakup futra.

Wybierz futro, które pasuje do Twojego klimatu.

Futro jest świetną opcją na zapewnienie sobie ciepła, ale jeśli mieszkasz w okolicy gdzie są raczej łagodne zimy, możesz szybko zdać sobie sprawę, że twoje futro jest zbyt ciepłe. Możesz znaleźć lżejsze płaszcze wykonane norek, ale cięższe płaszcze wykonane z lisów, szopów i kojotów mogą być zbyt ciepłe.

Poszukaj płaszczy, które są lżejsze. Kurtki z norki wciąż mogą być ciepłe. Możesz także znaleźć lżejsze futro z innego zwierzęcia, np. królika.

Można znaleźć futra wykonane z wielu różnych zwierząt, ale najczęściej są to norki, króliki, lisy, szopy, szynszyle, bobry, kojoty i jagnięta. Jeśli nie szukasz czegoś, co jest rzadkie lub egzotyczne, większość twoich wyborów będzie pochodzić od jednego z tych zwierząt. Każde jest inne, ale przed wyborem przede wszystkim pamiętaj że:

 • Futra z norki są krótsze, grubsze, bardziej izolujące, błyszczące i łatwiejsze do barwienia.

 • Futra królika są cienkie, jedwabiste, niedrogie i łatwe w ubarwieniu.

 • Futro z lisów jest grube i miękkie. Większość futra z lisów będzie miała kolor koniakowy lub biało-szary.

 • Futro z szopa pracza jest miękkie, grube i miękkie jak lis, ale jego kolor jest zazwyczaj ombre szary.

 • Futro z szynszyla jest bardzo miękkie, ale drogie i rzadkie. Zazwyczaj jest to kolor szary lub niebieskawe.

 • Futro z kojota jest trwałe, krótkie i gęste. Kolory mają barwę od kremowej do szarości.

 • Płaszcze jagnięce są dostępne zarówno w lekkich teksturach, jak i w grubszych, bardziej.

Rozważ swoje alergie. Niektóre futra, takie jak lis lub kojot, mogą wywoływać alergie u osób uczulonych na psy, ponieważ lisy i kojoty są częścią rodziny psów. Dodatkowo możesz kichać z powodu puszystego futra królika. Jeśli twoje alergie są łagodne, możesz zamiast tego wybrać krótką sierść, taką jak ta którą zapewni Ci futro z norki. Ostatecznie wybór należy do Ciebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>