List motywacyjny – jak zacząć?

person-holding-fountain-pen-753695Do zdobycia dobrej posady niezbędne są dokumenty aplikacyjne. Wiele osób lekceważy ten proces rekrutacji i płaci za to słoną cenę. Okazuje się bowiem, że w wielu przypadkach niefortunny początek Listu Motywacyjnego przekreśla szanse na udział w kolejnym etapie, jakim jest rozmowa kwalifikacyjna. Na co zwrócić uwagę i jak go napisać, by zainteresować rekrutera swoją osobą?

Szukaj wskazówek w ogłoszeniu

Dużym wsparciem przy tworzeniu dokumentów aplikacyjnych są oferty pracy. Znajdziesz je m.in. w serwisach internetowych, np. Pracuj.pl. Zawierają one wszystkie informacje przydatne do napisania dobrego CV i interesującego Listu Motywacyjnego. Poświęć czas na ich przygotowanie, jeśli dana praca jest spełnieniem Twoich marzeń i oczekiwań.
Pracodawca w ogłoszeniu jasno określa, jakich cech i kompetencji oczekuje od pracownika. Zadbaj więc o to, by odnieść się do nich w swoich dokumentach aplikacyjnych. W CV krótko wymień swoje kwalifikacje, przedstaw ścieżkę edukacyjną i zawodową oraz osiągnięcia. Szczegóły dotyczące ważniejszych punktów umieść w Liście Motywacyjnym.

Od czego zacząć List Motywacyjny?

Zabierając się za pisanie Listu Motywacyjnego odpowiadające na ogłoszenie o pracę pamiętaj, by odnosił się on do konkretnego miejsca i etatu. Możesz skorzystać ze zwrotu: „W odpowiedzi na ogłoszenie dotyczące naboru na stanowisko…”. Jeśli wiesz, kto w danej firmie odpowiada za rekrutację, swoje słowa skieruj personalnie do tej osoby.
Pamiętaj, że pierwsze zdania Listu Motywacyjnego zadecydują, czy rekruter zechce doczytać go do końca. Zadbaj więc, by początek dokumentu był interesujący i wzbudził ciekawość dalszej jego części. Umieść w niej swoje największe atuty i osiągnięcia. Powołaj się przy tym na przykładową sytuację z dotychczasowych doświadczeń zawodowych. Jeśli masz ciekawą pasję, wspomnij o niej w odniesieniu do korzyści, jakie daje przynosi ona Twojej pracy.

Polecamy:
https://www.oferujemyprace.pl/archiwizacja-dokumentow-przeprowadzic/

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>