Moja firma: Taxi bagażowe czy osobowe?

2224917035_88115fd957_b

Kluczowym pytaniem jest miejsce zamieszkania przyszłego przedsiębiorcy. Jeśli mieszkamy przykładowo w miejscu, gdzie trudno spotkać dziesięciu ludzi w jednym czasie i jednym miejscu (np. Bieszczady , lub Puszcza Białowieska), wtedy taksówka osobowa nie będzie już tak popłatna. Także taxi bagażowe, czyli firma zajmująca się transportem rzeczy materialnych – może nie zarobić dość, aby opłacić przysłowiowy ZUS. Generalnie praca taksówkarza związana jest szczególnie z kontaktem międzyludzkim. To nie produkcja biżuterii i handel przez Internet.

“Każda praca jest dobra, o ile jest dobrze wykonywana.” – Albert Einstein.

Tu potrzebny jest żywy, namacalny człowiek, aby nasz interes mógł się rozwijać. Zakładając firmę przewozową, czy to osobową, czy też towarową, potrzebujemy dobrego sprzętu, aby dobrze wykonywać swoją pracę. Zadowolony klient zawsze wraca. Oczywiście nie każdy przeprowadza się codziennie, ale codziennie mógłby korzystać z transportu osobowego. Przeprowadzki, to kwestia wyboru osób, które mają taką możliwość i chcą to zrobić. Jazda taksówką, to często konieczność, której nie sposób uniknąć, nawet jak mieszka się na wsi. Chyba, że ktoś lubi kilkukilometrowe wycieczki z ciężkimi zakupami na przykład, lub trudny powrót do domu z, za bardzo rozrywkowej imprezy. Nie zawsze można liczyć na pomoc sąsiada z samochodem tym bardziej, że ten właśnie sąsiad mógł być akurat z nami na suto zastawianej imprezie.

Co więc wybrać?

Jest wiele czynników odpowiedzialnych za taki wybór. Czasami może być on zależny od sytuacji na które nie mamy większego wpływu. Takim czynnikiem może być posiadana przez nas ilość gotówki. Im więcej, tym lepiej, ponieważ czym nowsze auto, wyższej klasy, tym większy może być wypracowany zysk. Jeśli jednak gotówka na zakup samochodu będzie problemem, można takie auto wynająć na zasadzie wynajmu długoterminowego. I dotyczy to zarówno aut osobowych, jak i samochodów ciężarowych, przeznaczonych do transportu bagażowego. W takim mieście jak Warszawa na pewno łatwiej będzie prowadzić nasz biznes. Generalnie tam, gdzie mieszka wiele ludzi, można także wypracować większy zysk.

Na co się jednak zdecydować?

Logiczne jest, że samochód osobowy pali mniej benzyny (czy oleju napędowego) od samochodu ciężarowego (nawet, gdy tym przysłowiowym samochodem ciężarowym jest zwykły bus). Także auto załadowane meblami będzie zużywać więcej paliwa, niż samochód osobowy. Porównując obie firmy, to właśnie firma transportowa będzie mieć większe koszty paliwowe, niż firma osobowa, oczywiście przy założeniu, że obie firmy pokonują tyle samo kilometrów miesięcznie. Poza tym inwestując w firmę transportową przeznaczoną do np. przeprowadzek, nasze auto powinno być do tego przystosowane, aby przewożąc sprzęty klienta minimalizować, a nawet całkowicie wykluczać straty i zniszczenia majątku klienta.

Także utrzymanie takiego samochodu, to koszt nieporównywalnie większy, od utrzymania auta osobowego, choćby ze względu na opony, które do samochodów ciężarowych są o wiele droższe, niż do osobowych. Do tego trzeba dodać kadrę potrzebną do istnienia taxi bagażowego. Aby wykonać zlecenie dotyczące przeprowadzki, potrzebujemy ludzi, którzy zniosą meble i załadują do auta. Potem oczywiście muszą wykonać tę pracę w odwrotnej kolejności. Natomiast będąc kierowcą taxi osobowego, generalnie możemy pracować jako jednoosobowa działalność gospodarcza. Mając jeden samochód, nie potrzeba nam zatrudniać więcej pracowników, a wtedy koszy utrzymania firmy znacznie maleją. Eksploatacja takiego samochodu jest też mniejsza, zużycie paliwa także – co jest rzeczą niebagatelną w prowadzeniu firmy transportowej. Możemy jeździć w nocy, wtedy i korki będą mniejsze, a nasze dochody większe. (taryfa nocna). Co więc wybrać? Sprawdźmy najpierw nasz „portfel”, zwróćmy uwagę na miejsce naszego zamieszkania, oraz możliwość parkowania dużych, oraz małych aut i na koniec sprecyzujmy, co lubimy najbardziej? Kontakt z coraz to innymi ludźmi (taxi osobowe), czy też zarządzanie ludźmi (naszymi pracownikami) w firmie taxi bagażowe. Te trzy czynniki powinny pomóc nam bardzo zbliżyć się do decyzji jaką firmę założyć: Taxi bagażowe, czy osobowe.

Tagi artykułu:

TransportTaxi bagażowe Warszawa, przeprowadzki Warszawa

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Komentarzy

  1. Aleks pisze:

    Z taxi bagażowego korzystałem chyba tylko raz: jak musiałem przewieźć coś z castoramy. Ale castorama ma drogi transport poza centrum dlatego teraz jak coś chce przewieźć to korzystam z wypożyczalni samochodów i mam auto po pierwsze na dłużej a po drugie załatwiam nim wtedy więcej spraw transportowych. Summa summarum wychodzi mnie tajniej

  2. Anna pisze:

    Ostatnio bardzo popularne są aplikacje do zamawiania taksówek przez telefon, korzystacie z takich? Nie wiecie czy sieć taxi Iława ma własną apkę?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>