Najpopularniejsze zabezpieczenia rowerowe – jakie wybrać?

SONY DSC

Kupując rower chcielibyśmy cieszyć się nim jak najdłużej. Niestety zwłaszcza w dużych miastach kradzież rowerów jest na porządku dziennym. Jakie zabezpieczenia rowerów są dostępne na rynku? Na jaką blokadę warto się zdecydować?

Zastanawiając się nad wyborem blokady do swojego roweru warto mieć świadomość, że jak to w życiu bywa cena jest proporcjonalna do jakości. A zatem im tańsze zabezpieczenie wybierzemy, tym mniej będzie ono skuteczne.

Jak zadbać o dobre zabezpieczenie roweru

A zatem najtańsze zapięcia w postaci popularnych linek zapinanych na zamek nie stanowią żadnego problemu dla osoby planującej kradzież roweru. Do sforsowania stalowej linki wystarczy bowiem najczęściej tylko silna ręka i obcęgi. Wprawny złodziej potrafi ukraść rower zabezpieczony linką w zaledwie kilka sekund. Nawet osoba przyglądająca się temu przez cały ten czas zapewne nie zauważy, że doszło do kradzieży. Dużo skuteczniejszym zabezpieczeniem jest już stalowy łańcuch. Oczywiście im grubsze posiada on oczka tym jest trudniejszy do przecięcia. Znaczenie ma także zastosowany rodzaj stali szlachetnej. Gruby stalowy łańcuch trudno jest przeciąć przy użyciu zwykłych obcęg lub kombinerek. Do ich sforsowania złodziej potrzebuje już poważniejszego sprzętu w postaci akumulatorowej szlifierki kątowej bądź nożyc. Kolejnym rodzajem zabezpieczenia, o którym warto wspomnieć jest tzw. U-lock. Jest to stalowy gruby drut wygięty w kształcie podkowy spięty solidną poprzeczną belką z zamkiem. Przecięcie solidnego U-locka jest trudne jeśli próbowałby ktoś tego dokonać zwykłymi nożycami do stali. Wadą tego rozwiązania jest jednak pewna trudność w transporcie – zwłaszcza, gdy ktoś ogranicza wagę, osprzęt roweru do minimum (np. w przypadku kolarzówek).

Bardzo popularnym w krajach zachodnim zabezpieczeniem roweru jest blokada tylnego koła. Blokadę taką montuje się na ramie roweru pod siodełkiem. Otwiera i zamyka się ją na kluczyk. Zaletą blokady koła jest prostota obsługi, blokada jest przytwierdzona do roweru cały czas, nie musimy się zastanawiać jak przechowywać ją podczas jazdy rowerem. Do najskuteczniejszych zapięć antykradzieżowych są te, w których dodatkowo zamontowano czujnik przecięcia oraz ruchu. Przy próbie sforsowania uruchamia się niezwykle głośny i irytujący sygnał, który z jednej strony natychmiast odstrasza złodzieja, a z drugiej z kolei przykuwa uwagę przechodniów.

Specjaliści od zabezpieczeń rowerowych są zgodni co do tego, że zazwyczaj niemożliwe jest takie zabezpieczenie roweru, by nie dało się go ukraść. Celem stosowania najróżniejszych blokad jest raczej zniechęcenie złodzieja przed ewentualnymi próbami. Dlatego najlepszą opcją jest stosowanie kombinacji różnych nawet prostych zabezpieczeń, które sprawiłyby, że złodziej musiałby mieć przy sobie różne sprzęty. Kupiony nowy rower warto też zgłosić na policji. Znakowane rowery łatwiej odnajdują swoich właścicieli w przypadku kradzieży.

Rowery Cruiser Royalbi.pl
https://royalbi.pl/
ul. Chrobrego 145/147
87-100 Toruń
E-mail: sklep@royalbi.pl

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>