Szkło we wnętrzach

10 szklo_800x533

Urządzając mieszkanie korzystamy z najróżniejszych materiałów. Jednym z nich jest szkło. Jaką rolę odgrywa ono w aranżacjach wnętrz? 

Szkło jakim je znamy dzisiaj jest znane ludzkości już od tysiącleci. Ślady jego wykorzystania odkryto już w kulturze mezopotamskiej. Pomimo nieustannego odkrywania coraz to kolejnych materiałów o znakomitych właściwościach szkło nadal jest niezwykle popularne w różnych obszarach naszego życia. Powszechnie wykorzystuje się go między innymi w urządzaniu wnętrz.

Aranżacje wnętrz z udziałem szkła

Szkło we wnętrzach zawsze przyciąga wzrok, doskonale sprawdza się w każdej aranżacji. Zapotrzebowanie na rozmaite elementy wykonane ze szkła utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Trudno wyobrazić sobie nowoczesną architekturę bez uwzględnienia tego wyjątkowego surowca. Być może nawet nie zauważamy w jak wielu miejscach w naszym mieszkaniu wykorzystuje się różnego typu szkło.

Oczywiście najbardziej rzucającym się w oczy zastosowaniem szkła we wnętrzach naszych mieszkań są okna oraz lustra. W oknach stosuje się obecnie szkło warstwowe. Dzięki temu charakteryzują się one niższą przepuszczalnością cieplną niż w przypadku zastosowania pojedynczej tafli szkła. A lustra? Warto wiedzieć, że wykorzystanie luster w aranżacjach wnętrz nie musi ograniczać się jedynie do łazienki, przedpokoju czy sypialni. Lustro z ozdobnymi ramami znakomicie sprawdza się także jako efektowna dekoracja salonu, jadalni lub nawet kuchni. Ogromną zaletą luster jest optyczne powiększenie przestrzeni, w której się znajdują. Planując uwzględnienie lustra w mieszkaniu warto kierować się zasadą, że w jego odbiciu ma się znajdować coś naprawdę ładnego. W ostatnich latach popularne są także lustra akrylowe – lustra rozmaitych kształtów są przyklejane na ścianie tworząc piękne wzory. Warto pamiętać, że szkło można także barwić. Doświadczony szklarz potrafi stworzyć lustro na wymiar charakteryzujące się najróżniejszym kształtem, grubością oraz barwą.

W nowoczesnej architekturze bardzo często stosuje się rozmaite przeszklenia. Tzw. szkło VSG wykorzystuje się na przykład w produkcji efektownych balustrad na balkonach oraz schodach. Dzięki zastosowaniu tego typu bezpiecznego szkła możliwe jest tworzenie dużych przeszkleń nie wymagających licznych konstrukcyjnych wzmocnień – bardzo sprzyja to tworzeniu nowoczesnych, charakteryzujących się przestrzennym minimalizmem konstrukcji.

Kabiny prysznicowe na wymiar

Planując uwzględnienie w swojej łazience kabiny prysznicowej warto wiedzieć, że nie musimy się ograniczać do produktów dostępnych w popularnych marketach budowlanych czy sklepach z wyposażeniem łazienek. Kabinę prysznicową możemy bowiem zamówić bezpośrednio w lokalnej firmie szklarskiej. Taka wykonana na indywidualne zamówienie kabina idealnie wpasowuje się w przestrzeń łazienki, jest praktyczna bo dopasowana do naszych potrzeb i trwała. Powierzchnię szkła w kabinie prysznicowej można pokryć specjalną powłoką, która utrudnia osadzanie się kamienia oraz ułatwia jej czyszczenie.

Binglass usługi szklarskie
https://binglass.pl/wroclaw/szklo-laminowane/
biuro@binglass.pl
+48 690 010 001

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 Komentarz

  1. Piotrek pisze:

    Te https://binglass.pl/wroclaw/balustrady-szklane/ to jest rewelacyjne rozwiązanie do nowoczesnych biur albo instytucji. Sami takie montowaliśmy w nowej siedzibie i wygląda to naprawdę bardzo stylowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>