Jak znaleźć pracę jako opiekunka seniorów w Niemczech?

pexels-andrea-piacquadio-3768114(1)Czy pielęgniarka z zagranicy może pracować w Niemczech? Tak, absolutnie. Zanim jednak zaczniesz ubiegać się o pracę w charakterze pielęgniarki w Niemczech, powinnaś uzyskać uznanie w Niemczech w ramach kwalifikacji uznawanych za granicą i nauczyć się języka niemieckiego (co najmniej na poziomie B2).

Kwalifikacje uzyskane w krajach UE będą uznawane automatycznie, natomiast kwalifikacje wydane w innych krajach trzecich muszą zostać ocenione przez odpowiedni niemiecki organ ds. zdrowia, aby sprawdzić, czy są one równoważne z niemieckim dyplomem pielęgniarskim. Istnieje jednak możliwość także dla osób, które nie spełniają niemieckich kryteriów kwalifikacyjnych.

Oznacza to, że rząd niemiecki zachęca obcokrajowców z całego świata do przyjazdu do Niemiec na szkolenie zawodowe w zakresie pielęgniarstwa, które przygotuje takie osoby do funkcjonowania na niemieckim rynku pracy. Jeśli zatem i Ciebie interesuje praca dla opiekunek osób starszych w Niemczech – jesteś w dobrym miejscu, czytaj dalej.

Czy mogę pracować w Niemczech jako opiekunka?

Oczywiście, że możesz, jeśli masz odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie oraz znasz język niemiecki przynajmniej na poziomie B2. Zanim wyślesz podanie o pracę opiekunki w Niemczech, musisz uzyskać uznanie swoich kwalifikacji przez niemiecki urząd ds. zdrowia.

Nawet jeśli nie posiadasz odpowiednich kwalifikacji, możesz ukończyć szkolenie zawodowe w Niemczech (jest ono bezpłatne), aby móc wejść na niemiecki rynek pracy. Niemcy potrzebują dziesiątek tysięcy opiekunów i otwierają drzwi dla obcokrajowców chcących przenieść się do Niemiec w celu obsadzenia wolnych stanowisk pracy.

Czy w Niemczech jest zapotrzebowanie na opiekunki seniorów?

Tak, w całym sektorze zdrowia i opieki w Niemczech istnieje duże zapotrzebowanie na tego rodzaju pracowników. W żadnym innym zawodzie w Niemczech nie ma tylu wolnych stanowisk pracy, co w przypadku zawodów pielęgniarskich i opiekuńczych. Ponieważ w kraju brakuje wykwalifikowanego personelu pielęgniarskiego, Niemcy poszukują wykwalifikowanych pielęgniarek i opiekunów w Polsce i wielu innych krajach.

W jaki sposób możesz podjąć pracę opiekunki w Niemczech?

Przede wszystkim naucz się języka niemieckiego (minimum poziom B2) i staraj się, aby Twoje kwalifikacje były uznawane w Niemczech. Gdy będziesz mówić po niemiecku i Twoje kwalifikacje zostaną uznane w Niemczech, znalezienie pracy tego rodzaju będzie łatwe. Możesz aplikować bezpośrednio do potencjalnego pracodawcy lub skorzystać z agencji, najlepiej lokalnej w Niemczech, która pomoże Ci znaleźć pracę i załatwić niezbędne formalności. W Niemczech istnieje duże zapotrzebowanie na wykwalifikowaną i doświadczoną zagraniczną kadrę pielęgniarską, a niemieccy pracodawcy są gotowi zapewnić jej wsparcie, więc z pewnością szybko znajdziesz coś rozsądnego.

Niemcy są z pewnością dobrym wyborem do tej pracy – pod warunkiem, że jest się chętnym do nauki języka niemieckiego. W kraju brakuje dziesiątek tysięcy pielęgniarek i co najmniej tylu samo opiekunek seniorów, dlatego pensje i warunki pracy są naprawdę atrakcyjne.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>