Podolog Warszawa – jak go wybrać ?

male-doctor-holding-clipboard

Piękne stopy to przede wszystkim zdrowe stopy. Wszelkie zmiany chorobowe, pieczenie, swędzenie czy ból oznaczają zazwyczaj, że coś jest z nimi nie tak. A przecież służą Ci one na co dzień przez tyle lat. Najczęściej do podolog Warszawa zgłaszają się osoby, dla których chodzenie stanowi problem, np. z powodu wrastającego paznokcia czy nagniotka. Innym powodem, dla którego ludzie (szczególnie kobiety) umawiają się na wizyty u podologa jest zbliżające się lato, czyli czas, kiedy najczęściej chodzi się w butach odsłaniających większą część stopy.

O rozpoczęciu studiów podologicznych w Polsce

Podologia w Polsce jest jednym z zawodów medycznych i posiada własną szkołę, która

nazywany jest podologicznym. Istnieje również możliwość studiowania podologii na Wydziale Lekarskim w Warszawie, Radomiu, Kielcach lub Lublinie. Podolodzy to lekarze medycyny (MD), podolog (podolog) i chirurg podologiczny (podosurg).

Podolog studiuje przez 6 lat na studiach licencjackich, z czego dwa lata na stażu w różnych dziedzinach medycyny. Przez pozostałe pięć lat student uzyskuje tytuł licencjata podologii i chirurga podologicznego po zdaniu egzaminu i złożeniu pracy doktorskiej. Na chirurgię podologiczną czeka się jeszcze jeden rok szkolenia. Po ukończeniu studiów studenci mogą pracować jako chirurdzy ogólni ze specjalizacją podologiczną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>