Jak prawidłowo używać okularów? Łap zestaw wskazówek!

woman-2303345_1280Chcesz wiedzieć, co zrobić aby szkła okularowe Warszawa służyły Ci jak najdłużej? Użyj obu rąk, gdy je zdejmujesz. Ostrożnie zakładaj i zdejmuj okulary obiema rękami.

Odkładając okulary, umieść je tak, aby zakrzywiona część soczewki była skierowana do góry. Odłożenie ich inaczej może spowodować zarysowania. Unikaj ciepła. Nie narażaj okularów na ciepło ani nie noś ich w bardzo gorących miejscach. Oprawki mogą się wypaczyć lub soczewki mogą pęknąć.

Trzymaj je z dala od gorącego słońca. Nie zostawiaj okularów na desce rozdzielczej samochodu ani w innych miejscach narażonych na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Wysuszyć natychmiast po zamoczeniu. Jeśli Twoje okulary zamoczą się od deszczu lub potu, natychmiast je wysusz. Rdza lub woda mogą powodować plamy, których nie można usunąć.

Wskazówki dotyczące obsługi okularów

W przypadku nowo zakupionych okularów obowiązuje dwutygodniowy okres dostosowawczy, zwłaszcza z nową receptą. Nie zamieniaj starych i nowych okularów z różnymi korekcjami — to wydłuży czas dostosowania.

Jeśli po raz pierwszy korzystasz z soczewek progresywnych lub dwuogniskowych, dostosowanie zajmie trochę czasu, ponieważ ograniczy to postrzeganie głębi. Zachowaj ostrożność wchodząc i schodząc po schodach lub w miejscach o różnej wysokości.

Elastyczne ramy są trwałe i nie pękają łatwo, ale lepiej ich nie zginać ani nie skręcać ich celowo. Może to spowodować zniekształcenie ramki. W wyniku naturalnego zużycia rama może ulec pęknięciom lub przebarwieniom. Nylonowy sznurek może pęknąć w ekstremalnych temperaturach lub w wyniku uderzenia.

Kiedy nie nosić okularów?

-kiedy bierzesz prysznic lub pływasz.

- w miejscach o ekstremalnych temperaturach, takich jak bezpośrednie światło słoneczne, gorące sauny lub wnętrze lodówki przemysłowej. Soczewki mogą zmieniać kształt, powodować zniekształcenia i/lub wypaczenia.

- Jeśli podczas noszenia okularów odczuwasz swędzenie, wysypkę lub alergię, natychmiast skonsultuj się z lekarzem lub dermatologiem.

- w okularach nie należy patrzeć bezpośrednio na słońce, nawet jeśli nosisz przyciemniane soczewki. Może spowodować utratę wzroku lub poważne obrażenia oczu. Unikaj używania przyciemnianych soczewek w ciemnych miejscach. Widoczność jest zmniejszona z powodu niewystarczającego światła.

- podczas uprawiania sportów o dużym wpływie. Soczewki mogą pęknąć przy silnym uderzeniu. Pęknięte soczewki mogą spowodować uszkodzenie oczu lub twarzy oraz mogą prowadzić do utraty wzroku. Zalecamy zakup okularów sportowych, jeśli potrzebujesz ich do uprawiania sportu.

Wskazówki dotyczące czyszczenia

Jeśli okulary się zabrudzą, wyczyść je zimną wodą (i w razie potrzeby kroplą łagodnego płynu do naczyń wielkości ziarnka grochu), a następnie osusz je ściereczką z mikrofibry lub soczewek. Do czyszczenia okularów nie używaj detergentów z alkaliami ani rozcieńczalników do farb. Podczas dokładnego czyszczenia soczewek przytrzymaj mostek oprawki i delikatnie wytrzyj, aby uniknąć zniekształcenia oprawki lub uszkodzenia obiektywu.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>