Zakładając sklep internetowy, wcale nie musimy robić tego na stałe. Zresztą, żaden biznes nigdy nie jest na stałe. Zawsze można go zlikwidować. Różnica polega na tym, iż możemy podjąć próbę założenia sklepu internetowego właśnie „na próbę”, czyli bez żadnych kosztów, które mogłyby się generować, gdybyśmy chcieli zakupić domenę, hosting, czy nawet samą platformę, której koszt może nawet przekroczyć kilkadziesiąt tysięcy złotych.
Dlaczego tak drogo?
Ponieważ w tej opcji jest to program pisany przez programistę na nasze osobiste zlecenie, dopasowany do naszych preferencji, zintegrowany z hurtowniami, oraz potencjalnymi klientami. Jest on także zaopatrzony w system pomocy mailowej, oraz telefonicznej, nawet osobistej. W takiej platformie nic nie może się wydarzyć, z czym nie moglibyśmy sobie poradzić. Jeśli nie my, to ten, który nam go sprzedał poradzi sobie bez problemu. Cena jest wysoka, ale też adekwatna do pracy włożonej w platformę sprzedażową.
Sklep na próbę
Wyobraźmy sobie, że chcemy założyć sklep stacjonarny „na próbę”. Możliwe? Raczej nie. Nikt nie wynajmie nam lokalu „na próbę”, nie udostępni swojego towaru „na próbę”, a ZUS, czy Urząd Skarbowy, też nie będzie zainteresowany składkami, czy podatkami „na próbę”. Oczywiście, jeśli chodzi o same urzędy, to one nie działają na próbę także w e-commerce. To tylko taki przykład. Jednak inne „sprawki” dotyczące naszego e-biznesu, mogą być realizowane „na próbę”, abyśmy zdecydowali bez niepotrzebnych inwestycji, czy chcemy się tym interesem zajmować, czy sobie poradzimy, czy wreszcie będzie on naszym biznesem, który nas utrzyma, oraz który będzie naszą dumą w przyszłości i być może zostawimy go w spadku naszym dzieciom. Taka próba jest potrzeba i jak najbardziej adekwatna do każdej sytuacji życiowej i przede wszystkim finansowej.
Jak to zrobić?
Jest wiele propozycji w internecie. Firmy zajmujące się platformami sklepowymi, udostępniają je na próbę przeważnie w okresie czternasto-dniowym. Możemy wypróbować własne siły, oraz finanse, które możemy zainwestować w przyszłości. Są różne opcje do wykorzystania w realu (w internecie). Na początek proponuję zapoznać się z różnymi opcjami, ponieważ w tej branży również jest konkurencja i możemy poprzez nią wynegocjować dobrą cenę na przyszłość dla nas, jeśli tylko chcielibyśmy się zająć taką formą biznesu w internecie. Taki test pokaże nam, jak wygląda praca w e-commerce i jakie daje nam możliwości.
Zanim podejmiemy próbę, warto zapoznać się z regulaminem danego portalu, abyśmy później nie mieli problemów z ewentualną rezygnacją z ich usług. Trzeba czytać wszystko dokładnie, ponieważ – jak wszyscy zapewne wiedzą – tekst regulaminu pisany małym druczkiem, jest najważniejszy. Nie jest to nadmierna ostrożność, czy też jakaś fobia. To po prostu ograniczone zaufanie do tych, którzy mogą nam pomóc założyć sklep internetowy. Jeśli nasze zaufanie jest ograniczone poprzez wcześniejsze doświadczenia, możemy pofatygować się do danej firmy osobiście i wszystko posprawdzać.
Więcej informacji na temat integracji oraz sprzedaży w modelu dropshipping na stronie sky-shop.pl gdzie możesz założyć swój własny sklep internetowy