Sprzedajemy auto służbowe za granicę – kto pokrywa koszty transportu?

pexels-photo-133382

Auta służbowe w wielu firmach są podstawą funkcjonowania biznesu i nie da się wyobrazić codziennej działalności bez sprawnych czterech kółek. Zdarza się jednak, że trzeba auto służbowe sprzedać. Powodów może być całkiem sporo. Czasem wymieniamy samochód na nowy, a czasem w poszukiwaniu firmowych oszczędności trzeba ograniczyć firmowe wydatki, także te związane z utrzymaniem floty samochodowej.

Sprzedaż auta służbowego praktycznie nie różni się od sytuacji, w której osoba prywatna sprzedaje swój samochód. Jednym ze sposobów jest wystawienie ogłoszenia o sprzedaży i czekanie, aż zjawi się kupiec. Pół biedy, jeśli kupiec jest z danego miasta czy z pobliskich regionów kraju, problem pojawia się wtedy, gdy auto sprzedawane jest a granicę. Wtedy oczywiście trzeba zorganizować dobrze kontakt z kupującym, a także zadbać o transport samochodu. W przypadku, gdy osoba kupująca mieszka za granicą i tam chce sprowadzić auto, to do jej obowiązków należy jego transport oraz pokrycie wszelkich kosztów związanych z jego przewiezieniem. Po sprzedaży samochodu poprzedni właściciel nie mus bowiem zajmować się kwestiami logistycznymi, jak dostarczyć auto do nowego właściciela.

Skup aut realizowany szybko i profesjonalnie

Samochód służbowy niekoniecznie trzeba sprzedawać przez portale ogłoszeniowe. W większych i mniejszych miastach sporo jest firm, które zajmują się skupowaniem samochodów, zarówno w pełni sprawnych, jak i takich, które już odmówiły posłuszeństwa. Z perspektywy osoby sprzedającej to bardzo dobre rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić sporo czasu i nerwów związanych z pozbyciem się samochodu. Przedstawiciel firmy skupującej auta umawia się z właścicielem samochodu na spotkanie, dokładnie ogląda samochód, a następnie go wycenia. Jeśli właściciel jest gotowy sprzedać auto właśnie za taką kwotę, transakcja realizowana jest praktycznie od razu – właściciel otrzymuje pieniądze w postaci gotówki lub przelewu na konto, natomiast przedstawiciel firmy skupującej odbiera samochód oraz zajmuje się załatwieniem wszelkich formalności.

Warto skorzystać z oferty sprawdzonej firmy

Jeśli chcemy szybko, sprawnie i bezproblemowo sprzedać samochód, warto poświęcić nieco czasu na znalezienie dobrej firmy zajmującej się skupem samochodów. Takich podmiotów jest na rynku całkiem sporo, oferują różne warunki cenowe, dobrze jest więc porównać oferty różnych firm i wybrać taką, która w stu procentach będzie spełniała nasze oczekiwania. Sprawdzoną opcją jest skup aut Szczecin, co pozwala sprzedać samochód a całkiem dobrą kwotę bez obawy, że cena jest zbyt niska. Warto zaufać solidnemu i sprawdzonemu partnerowi w biznesie i szybko sprzedać służbowe auto. Dodatkową gotówkę uzyskaną z takiej sprzedaży można wykorzystać na dowolną bieżącą działalność firmy lub też jako środki, które przydadzą się podczas zakupu nowego samochodu. Nie zawsze uda się mocno wyeksploatowany samochód sprzedać za wysoką kwotę, jednak zawsze będzie ona dobrym zastrzykiem gotówki w sytuacji, gdy dodatkowe pieniądze są po prostu potrzebne.

Więcej informacji na stronie: http://auto-skupszczecin.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>