Termowłóknina – poznaj zadziwiające właściwości tej tkaniny!

Jeśli chodzi o zimowe aktywności na świeżym powietrzu, kurtki i spodnie są zdecydowanie najczęściej używanymi ubraniami. Ale co z bielizną termiczną? Pamiętaj, że to, co otulasz swoją skórę podczas uprawiania ulubionego sportu zimowego, chodzenia po mieście lub biwakowania w mroźnych temperaturach może przynieść ogromną różnicę w całym Twoim doświadczeniu.

oferujemy polimex

Czym dokładnie jest bielizna termiczna? Jest to rodzaj odzieży zaprojektowanej do utrzymania ciepła ciała i zapobiegania przedostawaniu się zimnego powietrza do skóry. Wybierając się gdziekolwiek w czasie zimy, zawsze zaleca się mieć na sobie warstwę odzieży termicznej, abyś był dobrze chroniony. Rzućmy okiem na niektóre z zalet bielizny termicznej, które istnieją tylko dlatego iż zastosowana w nich jest wysokiej jakości termowłóknina.

Poza regulacją temperatury ciała, ten rodzaj bielizny został również zaprojektowany do pochłaniania potu. Nawet jeśli jest zimno, prosty ruch ciała na dłuższych dystansach może sprawić, że się pocisz, a chodzenie z mokrą i spoconą bielizną, potencjalnie narażając się na zimno, wcale nie jest wygodne ani przyjemne. Z tego powodu noszenie bielizny termicznej, gdy wychodzisz z domu, jest naprawdę dobrym pomysłem.

Niezależnie od Twojej aktywności na świeżym powietrzu, odzież, która ogranicza swobodę ruchów twojego ciała, wcale nie jest zabawna. Dzięki temu że do bielizny termicznej używana jest termowłóknina (zobacz tutaj: https://polimex.net/pl/sklep/9-wlokniny-i-wklady-odziezowe/86-flizeliny-i-termowlokniny) to nigdy nie będzie problemem. Zaprojektowana tak, by była mocno dopasowana do ciała, nie powoduje żadnego dyskomfortu, przez co jest idealną warstwą odzieży do uprawiania ulubionego sportu na świeżym powietrzu nawet w najzimniejsze miesiące.

Odzież termiczna dostępna jest w przystępnej cenie w porównaniu do zakupu wyjątkowo grubych i drogich bluzek i kurtek, które będą kosztować setki złotych. Pamiętaj jednak, że nie chodzi o to, by kupować dobrych kurtek i puszystych swetrów, ale o to, że gdy masz na sobie odzież termiczną, nie będziesz czuł potrzeby noszenia dodatkowych warstw odzieży, które sprawią, że poczujesz się niekomfortowo.

Na co powinieneś zwrócić uwagę kupując bieliznę termiczną?

Dopasowanie – przytulny model zatrzyma ciepło generowane przez Twoje ciało, zwiększając komfort. Jeśli bielizna nie jest odpowiednio dopasowana może tworzyć ciepłe kieszenie zamiast równomiernie rozprowadzać ciepło, co może być dość niewygodne.

Tkanina – materiał twojej odzieży musi być miękki, a jednocześnie wystarczająco wytrzymały, aby wytrzymać różne czynniki pogodowe. Tkaniny syntetyczne, takie jak spandex, poliester, lycra i nylon są najlepsze w ekstremalnie niskich temperaturach. Wełna jest naturalnym włóknem, które może doskonale zrównoważyć temperaturę ciała i ma doskonałe właściwości odprowadzające wilgoć. Bawełna jest jedną z najmniej preferowanych opcji bielizny termicznej, ponieważ zatrzymuje pot, dzięki czemu czujesz się mokra, schłodzona i lepka. Zbiorem wszystkich najlepszych cech powyższych materiałów jest właśnie termowłóknina.

1 Komentarz

  1. Jaśka pisze:

    Mam problem z dobraniem eleganckiej bielizny dla siebie. Jestem szczupła, ale mam dosyć szerokie biodra, przez co gdy góra pasuje, dół jest za mały. Czy jest w jakichś sklepach bielizna koronkowa w niestandardowych wymiarach, pasujących dla takich kobiet, jak ja?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>