Jak wykorzystać rośliny w aranżacji wnętrz?

pexels-amelia-hallsworth-5461644Szukasz prostego i niedrogiego sposobu na upiększenie wnętrza swojego domu? Jeden z ostatnich trendów w aranżacji wnętrz wykorzystuje coś, co jest dostępne niemal dla każdego: rośliny.

Oprócz tego, że stanowią atrakcyjny dodatek do każdego pomieszczenia, rośliny przynoszą wiele korzyści, takich jak:

  • poprawa zdrowia psychicznego,

  • zwiększenie poziomu energii,

  • nadanie przestrzeni osobistego charakteru.

Jeśli chcesz ozdobić swój dom zielenią, ale nie wiesz od czego zacząć, eksperci od projektowania i właściciele domów mają do przekazania wiele wskazówek, które pomogą Ci rozpocząć przygodę z projektowaniem wnętrz. Nawet dla tych, którzy nie są przyzwyczajeni do dekorowania swoich przestrzeni, zieleń stanowi łatwy i wartościowy sposób na dodanie odrobiny pizzy do domu.

W tym artykule bliżej przyjrzymy się korzyściom, jakie zieleń oferuje Twojemu domowi, a także podamy kilka wskazówek dotyczących dekoracji, które zachęcą Cię do tego, by planowane projektowanie wnętrz obejmowało również wykorzystania mocy roślin.

Korzyści z wykorzystania zieleni we wnętrzach

Mit: rośliny to tylko kolejna forma dekoracji. Fakt: zieleń może poprawić jakość powietrza w domu, zdrowie psychiczne i nie tylko. Ale jak to możliwe?

Lepsza jakość powietrza

Rośliny zmniejszają poziom dwutlenku węgla w powietrzu, co może pomóc poprawić jakość powietrza w pomieszczeniach. Zbyt dużo dwutlenku węgla może powodować senność, ale rośliny dbają o to, aby poziom dwutlenku węgla był utrzymywany na minimalnym poziomie.

Wielu właścicieli domów jest zszokowanych odkryciem, że liczba substancji zanieczyszczających i toksyn zawartych w powietrzu w pomieszczeniach jest większa niż na zewnątrz. Rośliny wewnętrzne łagodzą ten problem, pochłaniając kurz i filtrując chemikalia. Stale wytwarzają tlen i dodają wilgoci do powietrza, dzięki czemu możesz łatwiej oddychać we własnym domu.

Zdrowie psychiczne i funkcje poznawcze

Choć może się to wydawać mało prawdopodobne, udowodniono, że rośliny poprawiają zdolności poznawcze, w tym koncentrację i pamięć. Rośliny zarówno nas relaksują, jak i ożywiają, zwiększają naszą samoocenę i zmniejszają poziom stresu, lęku i depresji.

Jedno z japońskich badań wykazało nawet, że patrzenie na roślinę na biurku przez trzy minuty może zmniejszyć niepokój w pracy u prawie jednej trzeciej uczestników. Inne badania potwierdziły ustalenia, że rośliny obniżają poziom stresu i zwiększają produktywność.

Kiedy wprowadzasz naturę do domu, czerpiesz korzyści. Oprócz poprawiania nastroju przez rośliny, wiele osób uważa, że pielęgnacja zieleni ma działanie terapeutyczne. Oprócz oczywistych korzyści psychicznych, rośliny są także zachęcającym i organicznym sposobem na udekorowanie przestrzeni. Wszyscy przyszli goście będą zachwyceni spokojną naturą Twojego domu. A co najważniejsze, dekorowanie roślinami jest stosunkowo niedrogie i wywiera duży wpływ, niezależnie od tego, jak początkowo może się to wydawać zniechęcające. Warto tego spróbować w swoim domu!

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>