Jak zarobić na sprzedaży samochodu?

auto-1868726_640Przychodzi taki moment, kiedy trzeba się pozbyć używanego samochodu. Wiadomo, że nie ma możliwości dostać za niego tyle, ile się zapłaciło, co jednak nie znaczy, że na starym aucie nie da się w ogóle zarobić. Jak zyskać na takiej transakcji?

Remont przed sprzedażą

To dobra opcja dla osób, które znają się na mechanice i są w stanie niskimi nakładami finansowymi widocznie podnieść wartość swojego samochodu. Nie zawsze generalny remont się opłaca, ale gdy auto nie jest jeszcze kompletnie zdezelowane, to wymiana kilku części i zadbanie o estetykę pojazdu mocno podbije cenę.

Niezbyt jednak ma to sens, gdy auto jest powypadkowe, bo takie pojazdy nie cieszą się dużym zainteresowaniem na rynku wtórnym i zazwyczaj nabywają je osoby, które szukają właśnie wraku do samodzielnego remontu – powypadkowy egzemplarz lepiej po prostu wystawić na sprzedaż w takim stanie, jak jest, albo poszukać firmy, która skupuje używane samochody.

Prosto do skupu

Takim właśnie korzystnym rozwiązaniem jest sprzedaż używanego samochodu w skupie, na przykład u nich: https://kupimyauto.com/. To prawda, że cena w skupie jest nieco zaniżona względem stawek na rynku wtórnym, ale za to sprzedaż odbywa się od razu – auta nie trzeba odnawiać czy choćby gruntownie sprzątać, nie traci się pieniędzy na publikowanie ogłoszeń, gotówka nie zostaje zamrożona na wiele tygodni w nieużywanym pojeździe

W rzeczywistości cena nie jest też tak dużo niższa, zwłaszcza gdy dobrze wybierze się skup – nie każdy ma smykałkę do negocjacji, a po drugie, prywatni kierowcy chcą jak najmniej zapłacić za używane auto i zwracają uwagę na nieco inne rzeczy niż skup. Krótko mówiąc, prywatna sprzedaż może dać wyższą stawkę, ale zarazem trzeba trochę więcej zainwestować w taką transakcję.

A może rozebrać na części?

Bywa, że sprzedaż poszczególnych podzespołów przynosi wyższy zysk niż sprzedaż kompletnego pojazdu. Do tego jednak, znowu, potrzebne są określone umiejętności oraz czas, i raczej nie sprawdzi się to w przypadku osób, które kompletnie nie mają pojęcia o samochodach. Rozbieranie auta na części wymaga odpowiednich warunków, a pozostałości wraku trzeba jeszcze zgodnie z przepisami zutylizować, przez co cała operacja może stać się mniej opłacalna niż po prostu sprzedaż samochodu w tym skupie kupimyauto.com/skup-aut-inowroclaw/.

 

 

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>