Znudziła Cię monotonia w pracy? Otwórz biuro detektywistyczne

5301990161c7128195cca3d1266d953a

W życiu większości osób przychodzi w końcu moment wypalenia zawodowego. Nasze wysiłki nie zostają właściwie doceniane, a codzienne obowiązki stają się rutyną, przez co odnosimy wrażenie, że stoimy w miejscu i nie wykorzystujemy w pełni swoich możliwości. Warto jednak zaryzykować, zrobić krok do przodu i pomyśleć o uruchomieniu biznesu. Głodni ciekawych wyzwań mogą wystartować z własnym biurem detektywistycznym.

Czy zawód detektywa można uznać za interesujący?

Na to pytanie należy odpowiedzieć twierdząco. Każdego dnia detektywi otrzymują różnorodne zlecenia od klientów, o ile nie zajmują się żadną konkretną specjalnością. Jednego dnia ustalają wykryć źródła przestępstwa gospodarczego, kolejnego zbierają dowody na niewierność drugiej połówki, a jeszcze następnego poszukują śladów osoby zaginionej. Rozpiętość prowadzonych spraw i codzienny kontakt z ludźmi skutecznie pomagają w uniknięciu poczucia nudy.

Wielu początkujących w tym zawodzie kieruje się mylnym wizerunkiem detektywa, opartym na fikcyjnej postaci Sherlocka Holmesa. Osoby pracujące na tym stanowisku nie mogą wyróżniać się z tłumu, a przechadzanie się ulicami miasta w długim płaszczu, kapeluszu i fajką w ustach z całą pewnością wzbudziłoby zainteresowanie przechodniów. Nie oznacza to jednak, iż praca w branży detektywistycznej nie należy do ciekawych. Dzięki niej możemy wcielać się w różne role, czemu dodatkowo towarzyszy ciągły przypływ adrenaliny. Jest to bardzo specyficzny zawód, który nie posiada żadnej możliwości awansu, a pomimo tego budzi ogromne zainteresowanie.

Co jest potrzebne do otwarcia biura detektywistycznego?

Tak jak w przypadku każdej działalności gospodarczej, należy sporządzić profesjonalny biznesplan oraz zainwestować pieniądze na start, które przeznaczymy na wynajęcie powierzchni pod biuro, wyposażenie go, zakupienie specjalistycznego sprzętu (m.in. podsłuchów, dyktafonów, kamerek, nawigacji GPS, nadajników itp.) oraz opcjonalnie zatrudnienie pracowników. Oczywiście musimy do tego doliczyć koszty działań marketingowych, stworzenia strony internetowej oraz prowadzenia księgowości. Firmę należy zarejestrować, a także założyć na nią konto bankowe.

Agencja detektywistyczna to charakterystyczny rodzaj działalności, ponieważ nie każdy może ją założyć. Wymagane jest do tego posiadanie licencji. Jeszcze do niedawna jej uzyskanie wiązało się z obowiązkowym zdaniem egzaminu. Obecnie wystarczy spełnić kilka warunków, w tym m.in. posiadanie obywatelstwa polskiego lub innego państwa członkowskiego UE, ukończenie 21 roku życia, zaświadczenie o niekaralności, pełna zdolność do czynności prawnych, posiadanie średniego wykształcenia oraz orzeczenie lekarskie o braku jakichkolwiek przeciwwskazań psychicznych do wykonywania tej profesji. W trakcie załatwiania formalności związanych z założeniem biura, warto zapisać się na odpowiedni kurs, który skutecznie pomoże w przygotowaniu do zawodu oraz złożyć wniosek i wnieść opłatę za wydanie licencji. Znacząco przyspieszy to uruchomienie naszego biznesu.

W artykule wykorzystano materiały pochodzące ze strony http://www.detektyw.com.pl

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>