Pomysł na karierę: ślusarz

images

Kto powiedział, że karierę zawodową można zrobić tylko w wielkich korporacjach, na wysokich stanowiskach kierowniczych i z kilkoma dyplomami najlepszych uczelni świata w kieszeni? Równie dobrze można wykonywać pracę trudną, wymagającą siły, ale przy odpowiednich umiejętnościach i kwalifikacjach dobrze płatną.

Dlaczego właśnie ślusarz?

Otóż po reformie szkolnictwa na rynku edukacyjnym zostało coraz to mniej szkół zawodowych,które kształciły młodych ludzi w konkretnych zawodach, również i w zawodzie ślusarza. Takich szkół zostało w naszym kraju dosłownie „jak na lekarstwo”. Ci, którzy zdobyli ten fach znacznie wcześniej są już emerytami lub wyjechali za granicę, bo tam poszukuje się takich pracowników i w przeliczeniu na nasze złotówki, dobrze się im płaci. Dochodząc zatem do wniosku, można stwierdzić, iż na polskim rynku istnieje deficyt tego typu zawodów, a tym samym duży popyt na ślusarzy. Dlatego, jeśli nie chce Ci się wkuwać całej masy materiałów na sesje i kolokwia, a także nie widzisz się w roli studenta, wybierz zawód, który opłaca się po prostu mieć w garści.

Jak zostać ślusarzem?

Żeby zdobyć zawód ślusarza, tak jak już zostało wspomniane powyżej, należy ukończyć szkołę zawodową, technikum lub też szkołę policealną, która kształci właśnie w tym kierunku. Jeżeli jednak masz już inny zawód, a ten ma być Twoim kolejnym „asem w rękawie”, możesz ukończyć specjalistyczny kurs w tym zakresie. Zdobywając wykształcenie zawodowe lub też średnie jako ślusarz, masz potem prawo do uzupełniania swojego wykształcenia i doświadczenia poprzez udział w różnego rodzaju kursach, szkoleniach itp. Obecnie na polskim rynku istnieje szeroka gama takich właśnie propozycji, z których możesz skorzystać.

Co ślusarz zdziałać potrafi?

Praca ślusarza nie jest pracą lekką i łatwą, wymaga od niego bowiem siły, dokładności, koncentracji, a także dobrej kondycji fizycznej i zdrowotnej. W trakcie wykonywania swoich obowiązków ślusarz musi być sumienny i cierpliwy. Co takiego potrafi? Otóż ślusarzy zatrudnia się na dzień dzisiejszy w wielu zakładach pracy związanych z przemysłem metalowym, budowlanym i mechanicznym. Ślusarz zajmuje się przede wszystkim: ręczną lub ręczno-mechaniczną obróbką metali na zimno.

Ślusarze, którzy mają jakąś konkretną specjalizację wykonują następujące czynności:

ślusarz narzędziowy – wykonuje narzędzia skrawające, przyrządy i uchwyty obróbkowe, przyrządy do pomiaru i kontroli,
ślusarz monter – wykonuje montaż i obróbkę końcową elementów metalowych,
ślusarz mechanik – zajmuje się konserwacją i naprawą części mechanicznych,
ślusarz artystyczny – wykonuje metalowe ozdoby, bramy, balustrady, okucia itp.

Jak zatem widać, dobry i wykwalifikowany ślusarz potrafi zdziałać naprawdę dużo. Potrafi być fachowcem od maszyn, a także artystą, który wręcz rzeźbi w metalu.

Czy można więc zrobić karierę w zawodzie ślusarza?

Jak najbardziej. Ślusarz jest zawodem poszukiwanym i przyszłościowym. Jednakże należy pamiętać o tym, że na największe profity z tego tytułu mogą liczyć ślusarze posiadający wysokie kwalifikacje, duże zdolności i doświadczenie.

Artykuł opracowano wspólnie z firmą dobre-zamki.pl na której można dowiedzieć się więcej o tajnikach prac ślusarskich oraz nabyć specjalistyczny zamek cisa – dziękujemy za nadesłane materiały

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>