Wynajem samochodu na delegację: którą wypożyczalnię wybrać?

Car rental shutterstock_214359349

Jeśli wybierasz się w delegacje i chcesz uzyskać najlepszą ofertę na wynajem długoterminowy dla firmy – koniecznie zarezerwuj samochód z wyprzedzeniem. Jeśli zdecydujesz się wynająć samochód w Krakowie, spróbuj zadzwonić do lokalnych wypożyczalni samochodów lub zapytaj o wynajem samochodów Kraków lokalne biuro podróży. Wynajmując samochód, musisz podjąć kilka decyzji, w tym:

• od kogo wynająć,
• jaki samochód wybrać,
• gdzie go odebrać i oddać.

Która wypożyczalnia?

Obecnie większość z nas rozpoczyna wyszukiwanie skupiając się na największych agencjach wynajmu. Oczywiście, jeśli masz ulubioną wypożyczalnię samochodów – rozważ skorzystanie z tej samej firmy gdziekolwiek się nie udajesz, jeśli ma ona taki zasięg – to najbezpieczniejsze rozwiązanie.

Ale uwaga: wybierając nie poprzestawaj na porównywaniu początkowych cenników. Powinieneś określić, która oferta firmy obejmuje najlepszą kombinację stawek (łącznie z wszystkimi opłatami i dodatkami, jakich chcesz), usługami i lokalizacjami odbioru / rezygnacji (z wykonalnymi godzinami pracy) dla Twojej podróży. Nawet przy dużej ilości informacji, które są dostępne online, może się okazać, że łatwiej jest nawiązać połączenie telefoniczne, aby uzyskać odpowiedzi na wszystkie pytania – szybko i kompleksowo.

Zasadniczo zaletą jaką oferuje jest większa firma jest to, że ma do zaproponowania większy wybór miejsc odbioru samochodów. Większość krakowskich agencji wynajmu długoterminowego ma biura w całej Polsce, warto się z nimi zapoznać. W przypadku tych firm, jeśli wpadniesz w kłopoty z samochodem, prawdopodobnie pojawi się samochód zastępczy. Mimo to mądrze jest wybrać firmę, która dokładnie obejmie obszary, w których będziesz jeździć.

Warto także rozważyć wynajem za pośrednictwem konsolidatora. Firmy te porównują stawki różnych firm (w tym wielu znanych firm), znajdują najlepszą ofertę, a także – ponieważ są hurtownikami – zapewniają pewne oszczędności. Płacisz konsolidatorowi i wydaje ci kupon na samochód w kraju.

Z konsolidatorem jako pośrednikiem, szczególnie ważne jest to, aby zapytać z wyprzedzeniem o opłaty dodatkowe i ograniczenia, ponieważ możesz nie znać tych ważnych informacji, dopóki nie odbierzesz samochodu. Jeśli pojawią się jakieś niesnaski gdy będziesz już w biurze wynajmu, zadzwoń do konsolidatora, aby spróbować rozwiązać problem – poproś o skorzystanie z telefonu biura. Po podpisaniu umowy z dostawcą konsolidator (lub ktokolwiek inny) nie jest w stanie odwrócić tego, na co się zgodziłeś. Jeśli masz problem z agencją wynajmu, konsolidator może nie być w stanie interweniować w sposób satysfakcjonujący, ale przynajmniej uzyskasz pomoc w rozwiązaniu problemu.

Bez względu na to, od kogo wypożyczasz, pamiętaj o trzymaniu przy sobie wszystkich potrzebnych dokumentów (w tym listy kontrolnej używanej przez firmę w celu sprawdzenia stanu samochodu po jego odebraniu). Może też taki komplet świstków mocno Ci się przydać w przypadku wystąpienia sporu dotyczącego fakturowania, spłat, czy jeszcze innych wątpliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>