CV Twoją wizytówką

141709510015751400Profesjonalnie przygotowane CV, to Twoja szansa na znalezienie pracy bądź na zmianę jej na lepszą. Pomyśl, czy gdybyś ty był po drugiej stronie i Twój kontakt początkowy z kandydatami na stanowisko, opierałby się wyłącznie na przesłanych dokumentach aplikacyjnych, to czym kierowałbyś się przy wyborze? Czy liczyłaby się dla Ciebie kreatywność i profesjonalizm? Czy CV, które nie przykuwają uwagi, nie wrzuciłbyś od razu do kosza, bez względu na wykształcenie i doświadczenie?

Estetyka i pomysł

CV nie powinno zająć więcej niż jedną stronę A4. Można zmniejszyć marginesy, które standardowo są dość duże. To powinno wystarczyć, by zamieścić wszystkie najważniejsze informacje, które chcemy przekazać pracodawcy, aplikując na konkretne stanowisko. Powinno być przejrzyste, tak by rekruter nie musiał zastanawiać się gdzie jest wykształcenie czy dodatkowe umiejętności. W sieci znajdziemy wiele wzorów CV. Dokument można stworzyć samodzielnie w edytorze tekstów, bazując na dostępnych wzorach bądź też wykazać się kreatywnością i samodzielnie je zaprojektować. Jeśli nie posiadasz zdolności twórczych bądź ogranicza Cię brak czasu, skorzystaj z kreatora CV.

Praca z kreatorem CV

Nowoczesne, przejrzyste i przyciągające uwagę wzory CV znajdziesz na platformie www.recrutizer.pl. Wystarczy założyć konto, a później już tyko wybór wzoru, i uzupełnienie wszystkich danych. Raz stworzone CV, można niezliczoną ilość rady edytować, tworzyć duplikaty oraz tłumaczyć na inne języki. Na platformie https://www.recrutizer.pl przygotujesz także profesjonalne portfolio. Dokumenty można udostępniać i szybko reagować, gdy pojawia się interesująca oferta pracy. Kreator CV to obecnie jedno z najlepszych narzędzi do tworzenia profesjonalnych dokumentów aplikacyjnych. Dlatego jeśli nie możesz znaleźć pracy, to najwyższa pora by wyróżnić się swoim CV, spośród tysięcy innych kandydatów.

Czego nie zamieszczać w CV?

Zdjęcia z wakacji, wyciętej twarzy ze zdjęcia na imprezie itd. CV to dokument i zawarte w nim zdjęcie powinno być wykonane w profesjonalnym studiu fotograficznym, można wykorzystać zdjęcie do dowodu czy też prawa jazdy albo paszportu. Nie zapomnij o danych kontaktowych. W przypadku maila, załóż skrzynkę pocztową składającą się z Twojego imienia i nazwiska, unikaj śmiesznych nazw. W przypadku wykształcenia zamieść informację o ostatniej szkole, ewentualnie, jeśli masz ukończone studia i liceum profilowane, to taką informację możesz zawrzeć. Pomiń informacje dotyczące podstawówki czy gimnazjum. Pracodawcy to nie interesuje. Istotne znaczenie ma również doświadczenie. Konieczne są dokładne daty, nazwa firmy, miasto, stanowisko. Duże znaczenie mają również ukończone kursy, szkolenia, a także dodatkowe umiejętności. Absolutnie nie należy w CV zamieszczać informacji nieprawdziwych, gdyż wcześniej czy później wyjdą one na jaw. I pozostanie wstyd, i zamykamy sobie drogę do pracy w konkretnej firmie.
CV to nasza przepustka do lepszej pracy. By pracodawca wybrał naszą osobę do następnego etapu rekrutacji, musimy zwrócić jego uwagę, a w tym pomocny będzie kreator CV.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>