Grypa w pracy? Nawet meble mogą pomóc uniknąć zarażenia!

Gorączka, kaszel i bóle: zmaganie się z grypą nie jest zabawne. Ale co, jeśli całe Twoje biuro naraziło się na grypę w tym samym czasie? Dowiedz się, jak zapobiegać kosztownemu wybuchowi epidemii grypy, który może zmniejszyć produktywność w Twoim miejscu pracy.

girl-2171052_960_720

Jaki jest ekonomiczny wpływ sezonowej grypy na gospodarkę? Ogromny! A wielu specjalistów twierdzi, że tegoroczna zwiększona aktywność grypy może spowodować, że pracodawcy będą musieli zmierzyć się z rekordowymi stratami wydajności. W oparciu o statystyki z zeszłego roku dotyczące grypy, obliczono szacunkową liczbę pracowników (60% dorosłej populacji), którzy w tym roku zachorują na grypę to wiele milionów osób.

Oto kilka kluczowych kroków, które możesz podjąć, aby zapobiec epidemii grypy w swojej firmie.

Szczepionka przeciw grypie nie tylko chroni przed wirusami grypy w tym sezonie, ale pomaga chronić osoby wokół ciebie, u których występuje zwiększone ryzyko zarażenia grypą, w tym u seniorów w wieku powyżej 65 lat i dzieci poniżej 5 lat.

Skontaktuj się z pracodawcą lub zapoznaj się planem zdrowotnym, aby dowiedzieć się, czy możesz zaszczepić się bez żadnych kosztów. Wielu pracodawców i ubezpieczycieli zwróci Ci pieniądze.

Jeśli Ty lub ktoś, kogo znasz, nie ma ubezpieczenia zdrowotnego (lub nie masz czasu, aby udać się do swojego zakładu opieki zdrowotnej) możesz szukać w lokalnych przychodniach, gdzie oferowane są tanie szczepionki przeciw grypie.

Unikaj narażania się na grypę

Trzeba dokładnie myć ręce kilka razy dziennie przez pełną minutę przy użyciu gorącej wody i mydła lub za pomocą środków do dezynfekcji rąk. Unikaj dotykania oczu, nosa lub ust, które mogą przenosić zarazki. Rozważ unikanie podawania rąk z innymi przez cały sezon grypowy, aby uniknąć przechodzenia zarazków.

Jeśli ty lub ktoś, z kim pracujesz, zaczyna kaszleć i kichać, to znak, że powinni natychmiast wrócić do domu i trzeba monitorować temperaturę. Jeśli pojawią się objawy grypy – prawdopodobnie takie osoby są zakaźne przez pełne 24 godziny przed początkiem kaszlu. Unikaj bliskiego kontaktu z osobami chorymi lub narażonymi na kontakt z wirusem, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się grypy. Chorzy na grypę muszą pozostać w domu na czas, zazwyczaj tydzień lub dłużej.

Podejmij środki zapobiegawcze

Oprócz zapewnienia jednorazowych chusteczek czyszczących i używania środków dezynfekujących, powinieneś rozważyć te elementy, aby Twoja placówka była bardziej odporna na rozprzestrzenianie się zarazków.

Powierzchnie biurkowe i robocze

Nawet piękne meble mogą być pożywka dla bakterii – warto więc poszukać produkty meblowe odporne na drobnoustroje. Zapytaj też w http://mp-office.eu o meble wykonane z nowego laminatu odpornego na bakterie, a także o powierzchnie ze stali nierdzewnej lub drewniane, które są również odporne na zarazki.

Zamontuj haczyki pod biurkami, stołami i stoiskami – małe torby lub torebki, które leżą na podłodze, a później na biurku lub powierzchni stołu są głównym źródłem przenoszenia drobnoustrojów. Zainstaluj wygodne zaczepy lub kołki, aby wygodnie unikać umieszczania worków lub torebek na podłogach lub biurkach. Zachęcaj pracowników do korzystania z nich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>