Jak powinien wyglądać idealny fotel fryzjerski

fotelfryzjerski

Odpowiedni wygląd foteli fryzjerskich ma zasadnicze znaczenie zarówno dla wygody klienta, jak i fryzjera. Utrzymuje on w nieruchomej, lecz komfortowej pozycji, dzięki czemu fryzjer może dokonywać precyzyjnych cięć i z łatwością wymodelować fryzurę. Jednak wybór odpowiedniego modelu spośród setek, nie jest najprostszy. Wiele tanich alternatyw kusi do nieprzemyślanych decyzji. Dlatego stworzyliśmy poradnik, z którego dowiesz się o najważniejszych parametrach, na które musisz zwrócić uwagę przy zakupach.

Nachylenie pod kątem 45 stopni

Jednym z najważniejszych elementów idealnego fotela fryzjerskiego jest nachylenie pod kątem 45 stopni. Taki zabieg pozwala na stabilne ułożenie klienta w pozycji, w której trudno o niekontrolowane ruchy. Jednak nie tylko taki jest cel. Fotel fryzjerski dzięki opisywanemu nachyleniu może z łatwością służyć przy myciu głowy. Wystarczy podjechać do niego lub nim do umywalki. Najlepsze fotele fryzjerskie spełniające wszystkie opisywane tu wymagania oraz inne meble fryzjerskie, znajdziesz na https://modnakaja.pl/pl/meble-fryzjerskie-oferta-48h_fotele-fryzjerskie.

Wgłębienie i wypustki

Wgłębienie i wypustki w fotelu fryzjerskim są istotne ze względu na opisywane wyżej nachylenie. Pozostawanie w takiej pozycji zmusza do oparcia całego ciężaru ciała na dolnym odcinku kręgosłupa. Nie jest to najwygodniejsza pozycja. Dodanie do fotela wgłębienia i wypustek jest doskonałym sposobem na położenie nacisku na odpowiednie partie mięśni zamiast na kręgosłupie.

Miejsce na głowę

Miejsce na głowę to również bardzo istotny element dobrego fotela fryzjerskiego. Dzięki takiemu zabiegowi łatwiej o utrzymanie głowy klienta w stabilnej pozycji. Dzięki temu fryzjer może bez obaw wykonywać precyzyjne zabiegi. Dodatkowo taki fotel sprzyja łatwemu myciu włosów klientom, bez zmiany ich miejsca i pozycji. Będzie nieocenioną pomocą w małych salonach, gdzie nie da się wygospodarować specjalnych miejsc mycia włosów, a dysponują one przenośnią myjnią fryzjerską.

Obicie z mocnego materiału

Tapicerka fotela fryzjerskiego to zasadniczy element. Wykonana z dobrej jakości materiałów pozwala na długoletnie jej używanie. Nie oznacza to jednak, że będzie ona niezniszczalna, jednak z odpowiednią pielęgnacją może wytrzymać tysiące wizyt klientów.

Jednym z zasadniczych elementów wyglądu fotela jest jego design. Warto zastanowić się wtedy nad własnymi preferencjami estetycznymi i dopasować wygląd fotela do aranżacji salonu. Niech będzie on spójny pod względem kolorystycznym, ale także formy z pozostałymi meblami w salonie. Pamiętaj, że klienci oceniają również takie parametry jak aranżacja salonu. Łatwo bowiem wyciągnąć wnioski z tego, jak wygląda salon i zastosować je do oceny oferowanych w nim usług.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>