Jakich sprzętów potrzebuje firma sprzątająca?

cleaning

W zatłoczonych miastach, pełnych zagonionych wiecznie ludzi, pracowników którzy nie sprzątając po sobie i pań domu, które nie mają na nic czasu, firma sprzątająca to niemal żyła złota. W dzisiejszych czasach ekipy sprzątające są pożądane i cenione jak nigdy dotąd. Warto jednak dokładnie przemyśleć temat i zastanowić się jaką formą sprzątania chcemy się zająć. Ważne jest czy mamy zamiar prowadzić działalność sprzątającą prywatne domy, firmy, instytucje itd. Dzięki dokładnemu sprecyzowaniu klientów, łatwiej jest zakupić odpowiedni sprzęt.

vacuum-cleaner-268179_1920 (1)

Oczywiście, na sam początek jedyne czego potrzebujemy to dobre chęci i zapał do pracy. Jeżeli jednak chcemy założyć firmę, należy zakupić kilka sprzętów, które będą niezbędne dla naszej nowej ekipy sprzątającej. Do takich sprzętów zaliczamy:

  • odkurzacz kolumnowy,
  • odkurzacz sucho-mokro,
  • szorowarka jednotarczowa lub automat szorująco-zbierający,
  • zestaw mopów,
  • zestaw do mycia okien,
  • drabina 3 częściowa.

Jeśli nasza firma jest ukierunkowana na czyszczenie prywatnych mieszkań najważniejszy będzie odkurzacz, zestaw mopów, zestaw do mycia okien oraz drabina aluminiowa 3-częściowa. Pamiętajmy, że sprzątając dom, należy trafić do każdego najdalszego i najbrudniejszego zakamarka sprzątanych powierzchni. Dodatkowo oczywiście należy zadbać o zestaw do ścierania kurzu i wszelkiego rodzaju środki czyszczące, które pomogą utrzymywać porządek.

Ukierunkowując się na czyszczenie biur, najbardziej pomocne będą sprzęty „większych gabarytów”, jak na przykład odkurzacz sucho – mokro, czy szorowarka. Czyszczenie biur jest, wbrew pozorom, o wiele łatwiejsze niż sprzątanie prywatnych domów. Dlaczego? Ponieważ w prywatnym domu trudniej zdobyć zaufanie i pełną satysfakcję Klienta.

Pamiętajmy, że podejmując się zakładania firmy sprzątającej bez względu na to, czy będziemy obsługiwać domy prywatne czy duże firmy i ich biura, najważniejsza jest solidność, uczciwość i profesjonalizm. Warto dbać o porządek? Oczywiście! Kto by przypuszczał, że dzięki niemu można się także wzbogacić.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 Komentarz

  1. Kuba pisze:

    Jak widać nawet firma sprzątająca musi mieć kapitał na początek, do tego należy doliczyć samochód, benzynę i dojazdy. Już nie wspomnę o detergentach, czy kosztownych naprawach auta. Musimy wszystko uwzględnić. Nawet koszty reklamy w internecie, sprawdzić pozycjonowanie, Adwords, jaki jest koszt /mc. Niestety musimy uwzględnić wszystko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>