Komercyjna pralnia – profilaktyka, konserwacja, czyszczenie urządzeń

Podobnie jak w kosiarkach, samochodach i innych maszynach, najlepszym sposobem na przedłużenie okresu eksploatacji komercyjnych urządzeń pralniczych i zapobieganie poważnym problemom jest konsekwentna konserwacja zapobiegawcza. Poniżej znajduje się kilka porad, które pomogą w maksymalnym wykorzystaniu inwestycji i uniknięciu kosztownych napraw i wymian.

oferujemy agd

Przeczytaj instrukcję

Choć może wydawać się to banalne – jest to kluczowy pierwszy krok, w którym wielu właścicieli pralni już popełnia błąd. W instrukcji użytkownika znajdą się ważne informacje na temat:

  • wymagań użytkowych

  • konkretnych produktów czyszczących, z których należy korzystać

  • jak często należy wykonywać czynności konserwacyjne.

Poświęcenie czasu na przeczytanie przewodnika i zrozumienie sprzętu do prania będzie na dłuższą metę tego warte bez względu na to czy jest to suszarka do prania czy wszelkie inne urządzenie, z którego korzystasz w swojej pralni.

Dbaj o utrzymanie urządzeń do prania w czystości

Bez względu na to, jaki rodzaj komercyjnego sprzętu do prania używasz, utrzymywanie go w jak najlepszej formie jest zawsze ważne. Chodzi nie tylko o to, że czysty sprzęt poprawi ogólny wygląd twojej pralni, ale regularne czyszczenie może pomóc w zapobieganiu przedostawaniu się kłaczków i innych zanieczyszczeń do wnętrza maszyn. Unikasz ich uszkadzania. Regularne czyszczenie może również zapobiegać korozji i uszkodzeniom maszyn przez mydła i detergenty.

Czyste dozowniki mydła

Mydła, sproszkowany detergent i wzmacniacze mogą szybko zabrudzić dozowniki. Regularne czyszczenie tych dozowników lub zanurzanie ich w wodzie może pomóc w zapobieganiu poważnym lub korozyjnym uszkodzeniom, które mogą wymagać ich całkowitej wymiany.

Regularnie czyść lub wymieniaj ekrany wlotowe filtra wody. Element ten może zostać zablokowany przez małe cząsteczki po pewnym czasie, co może uniemożliwić prawidłowy przepływ wody do urządzenia.

Regularnie sprawdzaj węże wlotowe i wylotowe. W elementach tych mogą gromadzić się osady i małe wycieki. Sprawdzanie i zmienianie ich w razie potrzeby może pomóc w zapobieganiu utracie wody czy wysokich rachunków za wodę.

Sprawdź uszczelki wokół drzwi pralki. Regularne sprawdzanie i usuwanie gromadzącego się wokół uszczelek osadu może pomóc w upewnieniu się, że sprzęt ma zawsze wodoszczelne uszczelnienie, co znowu pomoże zapobiec wyciekowi.

Pozostaw drzwi pralek i suszarek otwarte, jeśli to możliwe. Pozostawienie otwartych drzwi, gdy nie są używane, może pomóc w doprowadzeniu powietrza do wnętrza, a maszyny odpowiednio wyschną, nie generując wilgoci.

Sprawdź filtry urządzeń po każdym praniu. Klienci mogą zapomnieć o wyczyszczeniu swoich ubrań, zatem skoro pamiętasz o tym, by zaoferować im udogodnienia takie jak https://www.rtvagd.net/chusteczki-do-suszarki/, konsekwentnie powinieneś też monitorować ten aspekt w swoim sprzęcie czy pralni samoobsługowej, aby zapobiec potencjalnym pożarom i przegrzaniu, które mogłyby mieć miejsce z powodu zapchania. Oczywiście to tylko część z działań jakie możesz podjąć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>