Ostrożnie szkło! – czyli zabezpiecz swoje produkty w transporcie

szklo-ostronie

Planujesz przeprowadzkę biura i chcesz aby wszystkie twoje meble, naczynia i inne przedmioty, które zgromadziłeś przez ostatnie lata, dotarły do nowego mieszkania w całości? A może prowadzisz sklep internetowy, w którym sprzedajesz delikatne bibeloty i zależy Ci na dostarczeniu ich do klienta w stanie nienaruszonym? W obu przypadkach z pewnością drżysz na samą myśl o tym, jak kurierzy i firmy transportowe traktują powierzone im mienie, a przed oczami staje obraz listonosza, rzucającego paczkami.
Na szczęście możesz uchronić swoje przedmioty przed zdewastowaniem w transporcie. Wystarczy, że odpowiednio je zabezpieczysz.

ZABEZPIECZANIE SZKŁA

Transport produktów szklanych jest jednym z najbardziej problematycznych zadań. Jak sprawić żeby piękny i delikatny wazon dotarł na miejsce w całości? Istnieje na to kilka sprawdzonych sposobów.

kolorowe sznurkiPo pierwsze zabezpiecz szklany przedmiot przed wyszczerbieniem. Przy mniejszych rzeczach doskonale sprawdzi się folia bąbelkową. Wystarczy owinąć je dość szczelnie od zewnątrz i od środka, a następnie zabezpieczyć przed rozwijaniem zwykłą taśmą klejącą. Jeśli nie masz folii bąbelkowej, możesz zastąpić ją papierem pakowym lub zwykłą gazetą. Następnie, tak zabezpieczony przedmiot włóż do mocnego kartonu, wypełnionego specjalnymi, styropianowymi kształtkami lub zwiniętymi w kulki gazetami. Karton dokładnie zaklej, mocną taśmą, a na jego boku przyklej naklejkę z symbolem kieliszka (oznaczającą produkty delikatne i łatwe do potłuczenia) oraz strzałki wskazujące górną część pakunku. Zwróć uwagę, aby karton, w którym zamierzasz transportować szkło, był mocny i wytrzymały. Najlepiej gdyby wykonany był z wielowarstwowej tektury. Na szczególnie kruche szkło (jak na przykład kieliszki czy szklanki), warto kupić pudełko przeznaczone do transportu, zaopatrzone w specjalne przegródki, uniemożliwiające przesuwanie się zawartości.

Pamiętaj również, aby przy pakowaniu wielu przedmiotów do jednego pudła (np. porcelanowej zastawy), największe i najcięższe sztuki ustawiać zawsze na dnie kartonu. Poprawi to znacznie stabilność i ułatwi transport.
Na szczególną uwagę zasługuje transportowanie butelek z cennym trunkiem, jakim na przykład jest wino. Watro wtedy zaopatrzyć się w specjalnie do tego celu przeznaczone skrzynki transportowe, wypełnione włókniną lub sizalem.

A CO Z PRZEDMIOTAMI DUŻYMI?

Problematyczne może być zabezpieczenie do transportu rzeczy, które są zbyt duże by umieścić je w kartonach, jak na przykład meble. Tu jednak także istnieje sposób aby dotarły one na miejsce przeznaczenia w całości i bez uszczerbków. Z pomocą ponownie przyjdzie folia bąbelkowa, przyda się również folia stretch oraz kawałki kartonowych pudeł.
Przed pakowaniem, zaklej wszystkie szuflady, drzwiczki taśmą malarską, aby nie otwarły się i nie wyłamały podczas transportu. Narożniki przedmiotu zabezpiecz kawałkami kartonu, a następnie całość owiń folią bąbelkową lub folią stretch i zaklej taśmą. Warto również okleić nasz mebel informacją „Nie rzucać!”.

TRANSPORT PRZEDMIOTÓW MAŁYCH

Wydaje się, że małe przedmioty są łatwiejsze w transporcie, jednak płyty CD, DVD, książki czy kosmetyki łatwo ulegają uszkodzeniu i mogą nie nadawać się do użytku. Na szczęście na rynku znajdziemy obecnie cały wachlarz opakowań, które nas przed tym uchronią.
Małe przedmioty możemy zabezpieczyć folią lub kartonem, a następnie włożyć do koperty bąbelkowej.
Do wysyłki książek możemy obecnie zakupić specjalnie dedykowane kartony (np. tutaj: http://www.amataska.pl/katalog-fefco/pudelka-klapowe/), które zabezpieczą przed rozdarciem czy zagięciami okładki. Kosmetyki, płyty DVD doskonale ochronią specjalne osłonki wykonane z folii i wypełnione powietrzem, działające jak małe poduszki powietrzne. Dzięki nim delikatne przedmioty nie zostaną zgniecione w transporcie.

POMOCNE NAKLEJKI OSTRZEGAWCZE

Niezależnie od tego, jaki przedmiot chcesz wysłać czy przewieźć, koniecznie zaopatrz się w pokaźny zapas naklejek ostrzegawczych. Nalepki z symbolem kieliszka, napisem: „Nie rzucać!”, „Ostrożnie szkło!” na pewno nie zaszkodzą, a mogą sprawić, że kurier potraktuje Twoją paczkę ze szczególną uwagą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>