Przewodnik po rękawicach bramkarskich

PrzechwytywanieNie trzeba dodawać, że solidna para rękawic bramkarskich to najważniejszy sprzęt piłkarski dla każdego bramkarza (oczywiście oprócz butów piłkarskich) i jest wiele rzeczy, o których należy pamiętać, szukając nowych rękawic bramkarskich. W przewodniku po rękawicach bramkarskich w tym artykule przeprowadzimy Cię przez najczęstsze kwestie, które należy wziąć pod uwagę w trakcie procesu, abyś mógł znaleźć idealne rękawiczki bramkarskie.

Jakie są najlepsze marki rękawic bramkarskich?

Istnieje wiele różnych marek do wyboru, jeśli chodzi o rękawice bramkarskie. Możesz wybierać spośród głównych marek odzieży sportowej, lub może szukać bardziej wyspecjalizowanych marek bramkarskich,

Jaki krój rękawicy wybrać?

Nie ma przewodnika po rękawicach bramkarskich, nie wspominając o cięciach. Decydując się na nowe rękawice bramkarskie, musisz wybierać spośród ogromnej liczby krojów rękawic. Poniżej znajdziesz kilka praktycznych zasad dotyczących każdego cięcia:

Płaski krój to tradycyjny krój, w którym szwy znajdują się na zewnątrz palców, a dłoń jest całkowicie płaska. Daje to duży obszar łapania z przestronnymi palcami. Jeśli zależy Ci na luźniejszym kroju, ten krój to doskonały wybór.

Negative Cut to nowszy krój, w którym szwy znajdują się po wewnętrznej stronie rękawicy. Ten krój zapewnia ciasne dopasowanie i doskonałą kontrolę nad piłką, jakbyś łapał gołymi rękami.

Roll Finger Cut to popularny krój, w którym lateks owija się wokół palców, powodując większą ilość lateksu i lepszy kontakt lateksu z piłką. Ten krój zapewnia również ciasne dopasowanie i doskonałą kontrolę nad piłką.

Hybrid Cuts są bardzo różne, ale wszystkie mają wspólną cechę, która łączy różne kroje rękawic, aby poprawić przyczepność.

Wybór odpowiedniego kroju jest kwestią preferencji i być może będziesz musiał wypróbować różne rodzaje, aby naprawdę wiedzieć, co wolisz.

Jakie rękawice lateksowe wybrać?

Lateks jest bardzo ważną cechą rękawic bramkarskich, ale poruszanie się po wielu różnych rodzajach może wydawać się dżunglą.

Ważne zasady to:

• Im bardziej miękki lateks, tym lepszy chwyt
• Im twardszy lateks, tym lepsza wytrzymałość
• Im grubszy lateks, tym lepsza ochrona
• Im cieńszy lateks, tym większa kontrola nad piłką

Lateks Soft Grip jest przeznaczony głównie dla początkujących i juniorów. Lateks jest trwały i wygodny, ale nie zapewnia najlepszego chwytu. To jednak może pomóc młodym bramkarzom w pracy nad poprawą ich umiejętności łapania.

Lateks Super Soft Grip jest naturalnym ulepszeniem Soft Grip. Jest odpowiedni dla ambitnych początkujących i zaawansowanych bramkarzy. Przyczepność jest o wiele lepsza niż w przypadku Soft Grip, a komfort i trwałość są równie dobre.

Lateks Mega/Giga Grip to elitarny lateks używany w najlepszych modelach i wielu najlepszych eliminacjach. Ponownie, chwyt jest o wiele lepszy niż Super Soft Grip. Lateks jest bardzo lepki i wygodny, ale niezbyt odporny.

Wybór odpowiedniego lateksu ostatecznie zależy od twojego poziomu i budżetu – wiesz na czym się skupić.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>