Soczewki kontaktowe – jak dobrać je idealnie?

W 2019 r. przychody ze sprzedaży soczewek kontaktowych w Polsce wyniosą dużo więcej niż w 2018. Nie trzeba dodawać, że społeczeństwo ufa kontaktom, ponieważ ich potrzeby w zakresie korekcji wzroku są ogromne. Soczewki kontaktowe są doskonałym rozwiązaniem, jeśli masz problemy ze wzrokiem i nie chcesz kłopotów związanych z okularami. Ale ich zalety nie muszą być czysto praktyczne. Kolorowe soczewki kontaktowe są świetnym sposobem na poprawienie wzroku, a jednocześnie pozwalają uzyskać oszałamiający wygląd, o którym zawsze marzyłeś!

blue-eyes-237438_960_720

Ale nie wszystkie soczewki kontaktowe pasują do każdej osoby. Czytaj dalej, tutaj omawiamy, jak zdobyć takie, które pasują do Twojego naturalnego wyglądu.

Jasne oczy

Jasne oczy idealnie się nadają do kolorowych kontaktów. Odcień własnych oczu nie będzie miał dużego wpływu na ogólny wygląd. Produkty takie jak https://www.koloroweoko.pl/pl/c/Soczewki-niebieskie/30 pozwalają całkowicie zmienić kolor oczu, zapewniając oszałamiający nowy look. Opcje, takie jak:

  • błękitne

  • niebieskie

  • turkusowe

mogą naprawdę sprawić, że Twoje oczy będą zachwycać. Możesz też wybrać bardziej subtelny szafir lub szarość.

Jeśli szukasz łagodniejszego wzmocnienia dla naturalnego koloru oczu, właściwym rozwiązaniem może być szczególny rodzaj soczewek kontaktowych, które po prostu podkreślają cechy twoich oczu. Naturalne wzory tęczówki są podkreślone ez zmiany koloru.

Zawsze zaleca się wypróbowanie kolorowych kontaktów przed złożeniem dużego zamówienia. Wyniki będą się różnić w zależności od osoby i mogą nie wyglądać dokładnie tak, jak w przypadku zdjęć np. na stronach www. Upewnij się również, że dopasujesz swój wybór do włosów i odcienia skóry.

Ciemnobrązowe oczy

Jeśli masz ciemne oczy, znalezienie odpowiednich kolorowych soczewek kontaktowych jest większym wyzwaniem. Kolor twoich oczu oznacza, że efektywny zakres kolorów jest bardziej ograniczony. Nadal możesz wybrać niebieską soczewkę kontaktową, o której zawsze marzyłeś, ale zmiana nie będzie tak widoczna, jak u osób o jasnych oczach. Kolory, które działają naprawdę dobrze w ciemniejszych oczach, to odcienie zieleni, fioletu i brązu, a także bardziej subtelne szarości.

Soczewki wzmacniające są również mniej skuteczne dla osób o ciemnych oczach. Wpływ półprzezroczystego odcienia nie jest tak silny, gdy pasuje do niego ciemniejszy kolor oczu. Ale wciąż mogą oferować subtelne iskierki w twoich oczach.

Po raz kolejny ważne jest, aby wybrać kolor pasujący do odcienia skóry i koloru włosów.

Odcień skóry

Twój odcień skóry może również pomóc Ci określić, jakie kolorowe soczewki kontaktowe wybrać. Żadna soczewka kontaktowa nie będzie wyglądać całkowicie tak samo w przypadku określonego rodzaju skóry. Ale są pewne kolory, które działają lepiej gdy są w tej samej parze. Dobrą zasadą jest szukanie kolorów, o których już wiesz, że dobrze współpracują z odcieniem skóry. Najprostszym sposobem na to jest sprawdzenie, jakie kolory dominują w Twojej szafie. To prosta sztuczka, ale zawsze się sprawdza – skorzystaj z niej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>