Czy warto stosować ostropest plamisty

silybum-marianum-848753_1280Ostropest plamisty (Silybum marianum) to zioło spokrewnione z rodziną stokrotek i ambrozji. Pochodzi z krajów śródziemnomorskich. Inne popularne nazwy to ostropest plamisty, ostropest śródziemnomorski, ostropest szkocki.

Co dobrego niesie ostropest plamisty?

Ostropest plamisty jest najbardziej znany z leczenia problemów z wątrobą i woreczkiem żółciowym, w tym:

  • marskości,

  • żółtaczki,

  • zapalenia wątroby,

  • kamieni żółciowych,

  • wielu innych.

Podnosi poziom glutationu, który jest niezbędny do detoksykacji wątroby, co z kolei pozbawia organizm toksycznych substancji. Najaktywniejszy związek ostropestu plamistego, sylimaryna, ma bardzo silne właściwości przeciwutleniające, które pomagają chronić organizm przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, a także wspomaga inne właściwości przeciwutleniające. Udowodniono, że hamuje wzrost komórek raka piersi, szyjki macicy i prostaty. Obniża również zły cholesterol, jednocześnie podnosząc poziom dobrego cholesterolu.

Wątroba jest niezbędna do oczyszczania krwi i metabolizmu tłuszczu. Kiedy wątroba działa normalnie, szybciej metabolizuje tłuszcz, a zatem pomaga w utracie wagi. Poprawi również twoją skórę, wzmocni twój układ odpornościowy, wyreguluje poziom glukozy i wytworzy glikogen (krótkoterminowe źródło energii). Warto też sprawdzić artykuł https://naturalab.edu.pl/ostropest-plamisty-a-odchudzanie/ by przekonać się, że jeśli chodzi o pozbycie się zbędnych kilogramów – również może okazać się niezastąpiony.

Zalety ostropestu – czego jeszcze się możesz spodziewać?

Aby w pełni zrozumieć zalety tego cudownego zioła, musimy porozmawiać o wartości wątroby. Cała krew z twojego ciała przechodzi przez wątrobę w celu oczyszczenia i wytwarza żółć, która pomaga trawić to, co jesz. Wszystko, co dostaje się do twojego ciała, z wyjątkiem około 1% pokarmu, który jest wchłaniany przez usta i język, jest przetwarzane przez wątrobę. Jest albo trawiony, albo przetwarzany na białko, a złe rzeczy są przekształcane w mniej szkodliwe substancje i wydalane. Wątroba przechowuje również glukozę, która jest rodzajem cukru, który organizm wykorzystuje do produkcji cukru. Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego nie zaczynasz tracić od razu podczas ćwiczeń? Dzieje się tak, ponieważ twoje ciało wykorzystuje swoje zapasy glukozy w wątrobie.

Inną ważną rzeczą, jaką robi twoja wątroba, jest detoksykacja. Specjalne komórki, zwane komórkami Kupffera, zjadają złe komórki i rozkładają je na mniej szkodliwe związki chemiczne, które usuwają poprzez mocz lub żółć. Ze wszystkimi toksynami, które przechodzą przez wątrobę, aby twoje ciało było bezpieczne, powinieneś o nie szczególnie dbać. Ostropest plamisty to cenne cudowne zioło do zapobiegania problemom z wątrobą i leczenia tych, które już tam są.

Nasiona ostropestu zawierają flawonoid zwany sylimaryną. Warto jeszcze raz podkreślić, że Sylimaryna jest ważnym przeciwutleniaczem i chroni wątrobę – robi to poprzez optymalizację pracy wątroby i detoksykację. Naprawia również uszkodzenia komórek wątroby – nawet tak ciężkie, jak te spowodowane chorobami, alkoholem i narkotykami.

Przeczytaj również wszywkaalkoholowakatowice.pl

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>