Ochrona sygnalistów – kompleksowa pomoc doświadczonej kancelarii prawnej

Benefits-of-working-with-the-same-law-companyOsoby, które pracują w ramach określonej organizacji bądź utrzymują z nią stały kontakt, bardzo często dowiadują się o występowaniu różnych nieprawidłowości i naruszeń prawa. Taka osoba nazywana jest sygnalistą, dlatego właśnie ochrona sygnalistów powinna być kompleksowa, aby zapewnić im pełne bezpieczeństwo. Whistleblowing to nowoczesny system umożliwiający zgłaszanie wszelkich nieprawidłowości, polega on na ujawnianiu niewłaściwych, niebezpiecznych, nieetycznych oraz przede wszystkim nielegalnych działań, które mają miejsce w pracy. Budowanie takiej struktury oraz świadczenie ochrony sygnalistom to istotny punkt kultury organizacyjnej danej jednostki. Poniższy artykuł kompleksowo omawia tematykę ochrony prawnej sygnalistów świadczonej przez kancelarię prawną.

Dlaczego firmy powinny wprowadzić wysokie standardy ochrony sygnalistów? 

Zgłoszenia dokonywane przez sygnalistów pozwalają na sukcesywne wdrażanie korzystnych działań, których celem jest poprawa działania całej organizacji. Należy z całą mocą podkreślić, że ochrona sygnalistów przekłada się na znaczne usprawnienie działania firmy, transparentność pracy i zadowolenie pracowników. Zastosowanie wysokich standardów ochrony sygnalistów jest ważne, ponieważ bardzo często, w obawie przed odwetowymi działaniami potencjalni sygnaliści nie decydują się na dokonanie zgłoszenia. Kluczowe znaczenie ma więc stworzenie systemu, który pozwoli zapewnić pełne bezpieczeństwo wszystkim sygnalistom. Profesjonalna kancelaria prawna zaprasza do skorzystania z jej usług i wdrożenia we własnej firmie kompleksowej ochrony sygnalistów. Z pewnością warto skorzystać z nowoczesny rozwiązań oraz wdrażać regulacje prawne, które usprawniają działanie przedsiębiorstwa.

Ochrona sygnalistów – konieczność wdrożenia odpowiednich procedur unormowana prawnie 

Wdrożenie procedur ochrony sygnalistów to nie tylko działanie racjonalne z punktu widzenia etyki oraz prawidłowego funkcjonowania firmy, ale także unormowany prawnie obowiązek, który nakłada na podmioty rynku finansowego konieczność wdrożenia procedury anonimowego zgłaszania naruszeń prawa. Ochrona sygnalistów musi być więc potraktowana bardzo poważnie i wynika także z dyrektyw Parlamentu Europejskiego oraz Rady Unii Europejskiej. Zakres ochrony sygnalistów jest bardzo szeroki, obowiązuje tak zwany katalog otwarty, który oznacza, że niemal każdy, kto posiada informacje na temat naruszeń prawa, może zgłosić je odpowiednim podmiotom i zachować pełne bezpieczeństwo. Mając na uwadze powyższe informacje, powinno się skorzystać z oferty doświadczonej kancelarii prawnej, która wprowadzi odpowiednie metody ochrony sygnalistów.

Spedycja – czym dokładnie się zajmuje?
Kupony podarunkowe oraz inne formy motywacji – warto współpracować z Sodexo.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>