Twoi Klienci domagają się nowej bieżni? Skorzystaj z naszego poradnika!

Bieżnia może być świetną inwestycją, ponieważ typowy 30-60 minutowy trening na jednej z tych maszyn może spalić do 500 kalorii lub więcej (w zależności od różnych czynników), dlatego też nic dziwnego, że na każdej komercyjnej siłowni jest ona wręcz ona obowiązkowa. Klienci korzystający z siłowni w centrum fitness wiedzę, że ten sprzęt może im pomóc poprawić poziom kondycji, ale również pomoże w utracie wagi. 

treadmill-3423613_960_720

Dla Ciebie, jako właściciela bieżni jedynym problemem z tymi sprzętem jest to, że cena tych maszyn może się znacznie różnić. Na przykład, najwyższej jakości komercyjna bieżnia z wszystkimi funkcjami może kosztować kilkanaście tysięcy dolarów, podczas gdy bardzo podstawowy model będzie kosztować mniej niż kilka stówek. To dlatego, zanim się podejmie decyzję w którą z nich zainwestować warto poznać ranking bieżni do biegania, jak również przeczytać niniejszy poradnik.

Miejmy nadzieję, że ten poradnik pomoże ci znaleźć taką bieżnię, który jest odpowiednia dla Twojej siłowni, a przede wszystkim osób które na nią uczęszczają. W tym celu wymienione poniżej są niektóre z głównych czynników, które powinieneś wziąć pod uwagę przy zakupie jednej z tych maszyn:

Silnik

Bieżnia jest często mierzona jakością i projektem układu napędowego, który obejmuje silnik i poszczególne elementy składowe tego układu napędowego. Większy silnik niekoniecznie sugeruje, że jest to lepsza maszyna, to konstrukcja silnika i wszystkie inne elementy są naprawdę ważniejsze niż cokolwiek innego.

Niemniej jednak najlepiej jest unikać niektórych tańszych maszyn, które mają silniki o naprawdę słabej mocy, a zamiast tego lepiej skupić się na tych, które są zdecydowanie powyżej średniej. Warto też wyposażyć swoją siłownię w bieżnię o wysokiej mocy, pamiętając o więcej ważących członkach.

Osobiste cele

Wybór bieżni zależy w dużej mierze od tego, jakie są osobiste cele osób mających członkostwo w Twojej siłowni. Jeśli głównie są to osoby, które po prostu chcą maszyny, po której mogą pochodzić przez 30 minut, lub jeśli są to przede wszystkim osoby, które chcą bieżnię wykorzystać do rehabilitacji po urazie, to oczywiście nie warto wydawać tysięcy dolarów na komercyjną maszynę, na przykład, z której nikt potencjalnie nie będzie korzystać.

Jednak jeśli stworzyłeś siłownię dla poważnych fanatyków fitness i chcesz by Twoi klienci mieli szansę utrzymać jak najlepszą kondycję fizyczną, być może też stracić na wadze przez dłuższy okres z dużą ilością ćwiczeń o wysokiej intensywności, to może warto wydać te kilka tysięcy lub więcej na maszynę o najwyższej jakości, która jest:

  • dobrze wykonana,
  • wygodna w użyciu,
  • może trwać długo.

Liczba użytkowników

Gdy ktoś kupuje bieżnię do domu, zawsze bierze pod uwagę liczbę osób, które mogą z niej korzystać. Zwykle jednak jest to mała liczba, dlatego może śmiało korzystać z tańszych modeli, ale jeśli jest prawdopodobne, że bieżnia będzie używana przez kilka osób w domu, to już powinno się oczywiście kupić jeden z droższych modeli komercyjnych, ponieważ te są lepiej wyposażone, aby wytrzymać regularne użytkowanie. To daje Ci odpowiedź, jakiej siłowni potrzebujesz w swoim parku fitness.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>