Jak zabezpieczyć imprezę firmową w plenerze?

party

Imprezy w plenerze są bardzo dobrym sposobem na zaciśnięcie więzi, znajomości między pracownikami firmy. Zazwyczaj imprezy w plenerze organizowane są w letniej porze roku. Mamy wtedy większą szansę na ciepłą i słoneczną pogodę, a jak wiadomo w takie dni ludzie chętniej wychodzą z domu. Firmowa impreza w plenerze to nie tylko dobra zabawa dla pracowników i możliwość bliższego i lepszego zapoznania się. Taka impreza firmowa świadczy również w jakimś stopniu o prestiżu i hojności przedsiębiorstwa, które organizuje ją dla swoich pracowników.

Jak dobrze zabezpieczyć imprezę firmową odbywającą się w plenerze?

Podstawowy i jeden z największych problemów organizatorów imprez plenerowych to problem z odpowiednim zabezpieczeniem takiej imprezy. Konieczne jest zadbanie o odpowiednią ochronę, która zagwarantuje spokój podczas trwania imprezy. Często zdarza się, że dochodzi do różnych nadużyć, awantur, aktów wandalizmu. Wyspecjalizowani ochroniarze, będą w stanie zagwarantować spokój i bezpieczeństwo ludziom, którzy pragną w miłej atmosferze spędzić wolny czas na imprezie plenerowej. Nie wszyscy jednak mają takie podejście i szacunek do innych. Nie wszyscy pracownicy darzą się nawzajem sympatią. Wiadomo, że podczas takich imprez spożywany jest alkohol, dochodzi do różnych bójek, sprzeczek i z tego właśnie powodu warto zadbać o ochronę, która w razie konieczności odpowiednio i szybko zareaguje na zaistniałą sytuację.
Drugim ważnym problemem jest zapewnienie opieki medycznej podczas trwania takiej imprezy. Może zdarzyć się wiele niespodziewanych rzeczy. Opieka medyczna musi być zagwarantowana. W tym przypadku można zlecić taką ochronę medyczną wyspecjalizowanym służbom ratowniczym, które mają odpowiedni sprzęt i zdolności. Trzeba zadbać o to, aby ilość służb ratowniczych była odpowiednia do ilości zgromadzonych ludzi na imprezie. Bezpieczeństwo pracowników na imprezie firmowej powinno być dla organizatorów na bardzo ważne.

Czy imprezy w plenerze są bezpieczne dla odwiedzających?

Idąc na imprezę plenerową, nie każdy zastanawia się nad tym czy jest ona bezpieczna dla odwiedzających. Warto jednak zwrócić uwagę czy teren jest ogrodzony, a przy wejściach stoją ochroniarze. Warto również rozejrzeć się za opieką medyczną, żeby w razie konieczności wiedzieć, w którą stronę się udać. Bezpieczeństwo podczas takich imprez jest bardzo ważne.
Istnieje masa wyspecjalizowanych firm, które zajmują się od początku do samego końca organizacją masowych imprez w plenerze. Zajmują się one również organizacją mniejszych imprez, takich jak imprezy firmowe organizowane dla kilkudziesięciu, czy kilkuset osób. Zadbają one o każdy nawet najmniejszy szczegół, aby zabawa była udana i co najważniejsze, bezpieczna dla osób biorących w niej udział. Firmy takie mają kontakty z agencjami ochrony, a także coraz częściej swoje własne pojazdy przeznaczone do ratownictwa i przeszkolonych ratowników medycznych składających się na kadrę pracowniczą.

Organizatora w takim przypadku interesuje tylko to, aby posiadać odpowiednią przestrzeń, z której będzie mógł skorzystać. Organizatorzy powinni również zająć się atrakcjami, jakie będą czekały na osoby biorące udział w imprezie. Zdarza się, że to firmy organizujące takie imprezy przejmują również to zadanie i zajmują się atrakcjami czekającymi na pracowników firmy.
Ceny takiej usługi zależne są od wielkości naszej imprezy i orientacyjnej ilości gości, którzy będą brali w niej udział. Trzeba liczyć się jednak z kosztem rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. Impreza w plenerze dla pracowników to prestiż i wyróżnienie dla organizatorów, czyli firmy. Obrazuje to jak dużą potęgą, jak bogata i hojna jest firma, która organizuje takie atrakcje dla swoich pracowników. Jest to również w pewien sposób wyróżnienie i nagroda dla pracowników. Ciężko pracują, dzięki czemu firma odnosi sukcesy. Impreza firmowa może zmotywować pracowników do dalszej cięższej pracy. W końcu zadowolony pracownik to wydajny pracownik. Właściciele firm powinni mieć to na uwadze.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą marplan.com.pl oferującą sprzedaż i wynajem hal namiotowych przystosowanych do masowych imprezy firmowych.

1 Komentarz

  1. Iza pisze:

    Pamiętam ja zamówiliśmy na imprezę firmową catering z firmy http://www.gospodacatering.pl. Impreza była w plenerze więc każdy obawiał się o pogodę. Nie była za pewna :/ Nagle się zachmurzyło i było pewne, że zacznie padać deszcz. Patrzymy, a firma kateringowa jedzie dużym busem z dwa namiotami :) Przewidzieli złe warunki pogodowe i zabezpieczyli imprezę za nas :) Duży plus dla gospody! Polecam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>