Nowoczesny system modułowy w budownictwie

deskowania stropowe - TitanDeskowania stropowe z użyciem Titan HV jest skutecznym systemem panelowo-dźwigarowym, który pozwala sprawnie wykonać pracę. W tym przypadku nie mamy do czynienia z czasochłonnym i dosyć kosztownym dostosowywaniem oraz przerabianiem, co jest sporą zaletą. Czym cechuje się tego typu deskowanie? Dlaczego warto z niego skorzystać?

System Titan HV jest innowacyjną modułową metodą, która nie wymaga używania dźwigu podczas wznoszenia. Tradycyjne rozwiązania działają nieco inaczej i są bardziej skomplikowane – w tym przypadku mamy do czynienia z dźwigarami głównymi (V) i rozdzielczymi (H), które są położone na jednej płaszczyźnie. Wszystkie te aspekty są możliwe dzięki zastosowaniu nowoczesnej konstrukcji dźwigarów głównych, a także głowic opadowych, które posiadają specjalistyczną nośną podłużnicę dla dźwigarów rozdzielczych. Warto zauważyć, że w tym systemie deskowania stropowego dźwigary utworzyć mogą stabilny ruszt nawet przez mocowaniem paneli, dodatkowo nie zachodzą na siebie wzajemnie.

Panele HV

Deskowania stropowe nie mogą odbyć się bez systemowych paneli HV, które odznaczają się bardzo dobrą jakością. Zostają one umieszczone pomiędzy głównymi dźwigarami, natomiast resztę przestrzeni uzupełnia się sklejką (21 mm), która rozpięta zostaje na dźwigarach rozdzielczych.

Po upływie dwóch dni od betonowania można przystąpić do rozebrania szalunku, a także skorzystać z pozostawienia podpór. Okazuje się, że każde z paneli oraz dźwigarów mogą z powodzeniem zostać wykorzystane bardzo szybko kolejny raz.

System HV z pewnością wyróżnia się tym, że dochodzi do skrócenia czasu, który przeznaczyć należy na wzniesienie i rozebranie deskowania, porównując do tradycyjnych rozwiązań. Co ciekawe, koszt wynajęcia tego systemu bardzo szybko się zwraca – nawet po dwóch użyciach w trakcie miesiąca.

Aluminiowy system HV jest stropowym deskowaniem, które wykorzystuje głowice opadowe. Kompatybilne połączenie wszystkich elementów sprawia, że uzyskamy pożądany efekt końcowy i zyskamy gwarancję najlepszej jakości. Warto także podkreślić, że demontaż oraz wznoszenie od dołu zapewni większy poziom bezpieczeństwa. Uzyskamy sprawnie i szybko bardzo dobrą gładkość betonu, z bardzo małymi odkształceniami systemu. Wszystko to sprawia, że deskowanie stropowe tego typu zyskuje coraz większą popularność i jest coraz chętniej wybieranym rozwiązaniem. Pozwala nie tylko zaoszczędzić koszty, ale także czas, którego nie musimy przeznaczać na przerabianie oraz dostosowywanie, jakie ma miejsce w tradycyjnych metodach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>