Pomysł na kampanię marketingową: drewniane pendrivy i inne eko materiały

Drewniane i papierowe dyski flash USB wyglądają wspaniale i mają świetny, naturalny wygląd, dzięki czemu rozdając je tak naprawdę Twoja marka jest synonimiczna z ekologicznymi lub zrównoważonymi produktami. Bambus jest bardzo dobrym, trwałym materiałem, idealnie nadającym się do do produkcji markowych produktów pamięci USB, a wraz z drewnianymi pendrive’ami USB można stworzyć wspaniałą kampanię marketingową. Można je wszystkie zadrukować sitodrukiem lub wygrawerować z logo firmy.

wood-3270104_960_720

W jaki sposób pendrivy mogą być przyjazne dla środowiska?

Nie można się oprzeć twierdzeniu, że owszem – taki usbprezent jest przyjazny dla środowiska. Nasz ślad węglowy jest na okropnie wysokim poziomie, a firma wyznająca pro ekologiczną politykę staje się czymś, z czym ludzie chcą się upodobnić. Zatem, gdy firmy twierdzą, że ich produkty są przyjazne dla środowiska – wspiera to ekologiczne podejście. Rzućmy okiem na niektóre funkcje pamięci USB, abyśmy mogli dokonać świadomego wyboru.

Wyróżniające się części pamięci USB takiej jak pendrive mają wpływ na środowisko i z tym wiążą się różne wybory. Pomyśl o tym, że gadżet składa się z:

  • opakowania,

  • opakowania,

  • układu pamięci,

  • podłoża.

Ponadto powinniśmy pomyśleć o funkcji gadżetu. Co oferuje i jak wpływa na zmianę naszego zachowania. To chyba najbardziej interesujący aspekt.

Opakowanie.

Wybór opakowania USB może przynieść rzeczywistą różnicę, ale może istnieć kompromis między środowiskiem a wrażeniem, które należy stworzyć, ponieważ opakowanie może mieć duży wpływ na wizerunek Twojej marki.

Tylko Ty możesz ocenić, czy prezent korporacyjny dostarczony w prostym pudełku kartonowym zachwyci klienta. Kwestia jakości też ma swoje znaczenie, a najlepsze marki wiedzą, że wygląd jest wszystkim.

Z drugiej strony najbardziej wyszukane pudełko z magnetycznym zaczepem może być w wielu przypadkach zbyt drogie. Opakowanie jest zwykle wyrzucane natychmiast, chyba że jest atrakcyjne, w takim przypadku jest wkładane do szuflady na około rok przed wyrzuceniem. Pamiętasz, kiedy dostałeś zegarek na święta? Czy nadal masz jego fantazyjne pudełko w szufladzie obok łóżka? Zbyt przyjemne do wyrzucenia, ale bezużyteczne.

Okoliczność, w której oferowany jest nasz USB, również robi różnicę. Kiedy delegaci chcą podarować coś ciekawego na konferencji, prawdopodobnie nie będą się zbytnio przejmować, jeśli w ogóle swoje myśli skierują w stronę opakowań.

Obudowy drewniane i bambusowe są robione z materiałów pochodzących ze zrównoważonych źródeł. Są idealnym wyborem dla marek odpowiedzialnych za środowisko, a dzięki nim wizerunek firmy jest zgodny z nowoczesnym podejściem, ale nadal pozostaje w kontakcie z otoczeniem.

Plastik, może się wydawać antytezą środowiska bambusów, ale plastikowe pendrivy USB nie są tak złe, jak myślisz. Te wykonane z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu używa się zwykle nie dlatego, że ktoś chce być odpowiedzialny ekologicznie, ale ze względów ekonomicznych. Prawdopodobnie nie jest zaskoczeniem, że Chiny są źródłem prawie wszystkich pamięci USB, a koszty pracy powodują, że opłacalne jest segregowanie i recykling zużytych tworzyw sztucznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>