Potrzebujesz zastrzyku gotówki, ale boisz się przykrych skutków zadłużenia? Skorzystaj z pomocy doradcy kredytowego

depositphotos_197992582-stock-video-business-couple-taking-loan-in

Każdy kredyt czy pożyczka, jaką zaciągamy w banku lub w firmie pozabankowej powinny być poprzedzone bardzo wnikliwą analizą naszej kondycji finansowej. Jeśli kierujemy się jedynie emocjami i chęcią szybkiego uzyskania dodatkowej gotówki, najczęściej jest to przyczyna sporych kłopotów. W pętli zadłużenia jest dzisiaj coraz więcej osób, a z biegiem czasu wpadają w nią kolejne.

Pętla zadłużenia to stan, gdy wysokość wszystkich naszych zobowiązań uniemożliwia ich terminową spłatę. Sporo osób sięga zbyt lekką ręką po pożyczki i kredyty, bo są łatwo dostępne i nie trzeba długo czekać na dodatkową gotówkę na koncie. Mało kto na etapie podejmowania decyzji kredytowej robi wnikliwą analizę swojej sytuacji finansowej. Nawet osoby, które decydują się na wzięcie kredytu hipotecznego, nie zawsze zastanawiają się, co będzie za kilka czy kilkanaście lat. Wychodzą z założenia, że jakoś to będzie, a z czasem okazuje się, że jednak kredyt był zbyt dużym obciążeniem finansowym.

Doradca kredytowy umiejętnie dopasuje kredyt

Aby uniknąć pętli zadłużenia oraz zobowiązań, które przerastałyby nasze możliwości, zawsze należy wnikliwie rozpatrzyć swoje potrzeby i ocenić czy kredyt faktycznie jest nam potrzebny. Kolejnym krokiem powinno być porównanie oferty różnych banków, aby wybrać najlepsze rozwiązanie dla siebie. Nie należy w tej kwestii kierować się jedynie reklamami telewizyjnymi, gdyż dają one złudne wrażenie, że kredyty są tanie, lekkie i bezproblemowe do spłaty. Owszem, oprocentowanie kredytu, o jakim informuje reklama, może być całkiem niskie, ale nie jest to jedyny czynnik, który wpływa na ostateczny koszt zobowiązania. Każdy kredyt to także marża, prowizja, ubezpieczenie czy opłata za uruchomienie kredytu. Może się więc okazać, że z pozoru najtańszy na rynku kredyt będzie opcją dosyć drogą. Jeśli nie chcemy wpaść w nadmierne zadłużenie, dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług doradcy kredytowego, który ma wiedzę, doświadczenie oraz umiejętności, dzięki którym potrafi znaleźć kredyt idealnie dopasowany do naszych indywidualnych potrzeb.

Nie zatajaj informacji przed doradcą

Dobry doradca kredytowy jest w dzisiejszych czasach na wagę złota. Warto korzystać szczególnie z usług niezależnych doradców, którzy nie są związani z żadnym bankiem i obiektywnie porównują wszystkie aktualne oferty bankowe. Na Doradca kredytowy dopasuje kredyt do naszych możliwości. Aby jednak doradca kredytowy spełnił swoje zadanie, należy być z nim całkowicie szczerym. Nie można zatajać posiadanych już zobowiązań, gdyż w taki sposób szkodzimy jedynie sobie. Jeśli nie poinformujemy doradcy o tym, jaka jest nasza faktyczna sytuacja finansowa, nie będzie miał możliwości dobrać nam idealnego kredytu. A to również może być prostą drogą do poważnych problemów finansowych, które będą się za nami ciągnąć latami. Pętla zadłużenia to poważny problem, z którym naprawdę trudno sobie poradzić. Warto więc zrobić wszystko, aby jej uniknąć i utrzymać swoją kondycję finansową na odpowiednim poziomie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>