Sprzedajemy samochód firmowy – kto wycenia jego wartość?

automobile-black-and-white-car-248539Samochody firmowe jeżdżą praktycznie w każdej większej i mniejszej polskiej firmie, zwłaszcza w tych branżach, gdzie konieczny jest nieustanny kontakt z klientem. Auta służbowe co miesiąc pokonują setki, a nawet tysiące kilometrów, a co za tym idzie, dosyć szybko stają się wyeksploatowane i nie do końca spełniają oczekiwania swoich właścicieli oraz osób, które jeżdżą nimi na co dzień. Wtedy dobrym pomysłem jest sprzedaż auta służbowego i kupno nowego, sprawniejszego i lepiej przystosowanego do dłuższych tras.

Sprzedaż auta służbowego wymaga przede wszystkim zadbania o prawidłową wycenę samochodu. Niektórzy właściciele aut sami doskonale znają rynek i są w stanie mniej więcej ocenić, ile samochód jest wart i za jaką kwotę można go sprzedać kolejnemu właścicielowi. Nieco inaczej jest w przypadku firm, w których nikt za bardzo nie zna się na rynkowych cenach samochodów, zwłaszcza używanych i mocno eksploatowanych. Wtedy dobrym rozwiązaniem może być skorzystanie z usług rzeczoznawcy samochodowego, który wyceni samochód i pomoże ocenić, za jaką kwotę można go zbyć.

A może skup samochodów?

pomoc drogowa A1W ostatnim czasie sporą popularnością cieszą się skupy samochodów, które szybko i sprawnie odbierają auta od klientów, dzięki czemu nie trzeba wstawiać ich do komisów ani wystawiać na żadnych portalach ogłoszeniowych w sieci. Można w ten sposób zaoszczędzić naprawdę sporo czasu i nerwów. Na http://skupaut-autobusow.pl/skup-aut-bydgoszcz/ znajdziemy sprawdzony skup samochodów, który szybko odbierze samochód i zaproponuje za niego dobrą kwotę. Korzystając z usług skupu samochodów możemy liczyć na szybką i fachową wycenę auta, a także na niemal natychmiastową sprzedaż. Jeśli kwota podana przez przedstawiciela skupu jest zadowalająca dla właściciela, samochód można sprzedać praktycznie od ręki. Najczęściej wszelkimi formalnościami zajmuje się firma skupująca, dzięki czemu nie trzeba martwić się o żadne dokumenty czy przerejestrowanie auta.

Gdy auto nie nadaje się do eksploatacji

W niektórych firmach zdarzają się sytuacje, że auta firmowe są eksploatowane tak długi i intensywnie, że po zakończeniu ich użytkowania praktycznie nie nadają się do dalszej jazdy. W takiej sytuacji trudno jest liczyć na to, że na nasze auto znajdzie się dobry kupiec. Samochód można sprzedać jedynie na części lub na złom. Warto o tym pomyśleć jak najszybciej, gdyż podróżowanie niesprawnym lub mocno nadgryzionym zębem czasu autem jest niebezpieczne i przy okazji generuje sporo kosztów. Stary, mocno zniszczony samochód bardzo często się psuje i z biegiem czasu staje się skarbonką bez dna, która wymaga nieustannych postojów w warsztacie i oczywiście sporego dofinansowania. Warto więc pozbyć się auta na tyle wcześnie, aby nie generowało jeszcze zbyt wielu dodatkowych kosztów. Dzięki temu zaoszczędzimy sporo środków, które na pewno przydadzą się przy zakupie nowego, w pełni sprawnego samochodu.

Polecamy:
https://www.oferujemyprace.pl/archiwizacja-dokumentow-przeprowadzic/

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>